• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Vizyondaki Filmler (22-28 Şubat)

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
kc11u.jpg

Kelebeğin Rüyası

Yapım:

2013 - Türkiye

Tür:

Biyografi , Dram

Süre:

78 dakika

Yönetmen:

Yılmaz Erdoğan

Oyuncular:

Kıvanç Tatlıtuğ

Yılmaz Erdoğan

Belçim Erdoğan

Mert Fırat

Farah Zeynep Abdullah

Senaryo:

Yılmaz Erdoğan

Rahman Altın

Yapımcı:

Necati Akpınar

KONUSU

Yılmaz Erdoğan’ın, “Aşk en güzel bahanesidir şiirin” dediği Kelebeğin Rüyası’nda aşk, şiirin de hayatın da başrolünü üstleniyor. Film, şairlerin altın çağı olan yıllarda, İkinci Dünya Savaşı’nın gölgesinde adım adım gelişen bir aşkı anlatıyor.

kc13g.jpg

İnadına Film Çekmek

Yapım:

2010 - -

Tür:

Belgesel

Süre:

90 dakika

Yönetmen:

Tuncel Kurtiz

Reis Çelik

KONUSU:

Yönetmen Reis Çelik, Anadolu’daki halk ozanlarının anlattığı hikâyelerden yola çıkarak bir film çekme denemesi için Çıldır’a gider. Film ekibinde sadece iki kişi vardır: Reis Çelik ve Tuncel Kurtiz. Filmin senaryosu da yoktur. Senaryo bir kelimeden ibarettir: İnat. O bölgede yaygın olan âşıklık geleneğinde olduğu gibi bir anahtar sözden yola çıkılarak hikâyeler doğaçlama uydurulacaktır. 2003 yılında çekilen belki de türünün ilk örneği olan İnat Hikâyeleri’nin yapım öyküsünü anlatan bu belgesel, filmin galasının köylülerle davul zurna eşliğinde seyredilmesiyle son buluyor.
kc155.jpg

Aşk Seansları

The Sessions

Yapım:

2012 - ABD

Tür:

Dram ,

Süre:

95 dakika

Yönetmen:

Ben Lewin

Oyuncular:

Helen Hunt

Moon Bloodgood

William H. Macy

John Hawkes

Adam Arkin

Senaryo:

Ben Lewin

Yapımcı:

Doug Blake

KONUSU:

36 yaşındaki Mark O'Brien küçük yaşta felç olması sebebiyle yatalak olan bir adamdır ve kadınlarla hiç ilişkisi olmamıştır. Kilise rahibinin ve terapistinin sayesinde Cheryl Cohen-Greene isminde profesyonel bir 'seks vekili' olan kadınla tanışır. Charyl'in de her insan gibi sıradan dertleri vardır. İkisi arasında samimi ve duygusal bir ilişki başlar.