• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Veysel Karani Duası

By_Salih

Üye
YA İLAHENA !

Rabbimiz sensin ! Çünki biz abdiz.Nefsimizin terbiyesinden aciziz.Demek bizi terbiye eden sensin!...

Hem sensin Halık ! Çünki biz mahlukuz,yaratılıyoruz.

Rezzak sensin ! Çünki biz rızka muhtacız,elimiz yetişmiyor.Demek bizi yapan ve rızkımızı veren sensin.

Hem sen Aziz'sin,izzet ve azamet sahibisin.Biz zilletimize bakıyoruz.Üstümüzde bir izzet cilveleri var.Demek senin izzetinin ayinesiyiz.

Hem sensin Ganiyy-i Mutlak ! Çünki biz fakiriz.Fakrımızın eline yetişmediği bir gına veriliyor.Demek gani sensin,veren sensin.

Hem sen Hayy-ı Baki'sin ! Çünki biz ölüyoruz.Ölmemizde ve dirilmemizde,bir daimi hayat verici cilvesini görüyoruz.

Hem sen Baki'sin ! Çünki biz,fena ve zevalimizle senin devam ve bekanı görüyoruz.

Cevap veren,atiyye veren sensin !Çünki biz umum mevcudat ,kali ve hali dillerimizle daima bağırıp istiyoruz,niyaz edip yalvarıyoruz.Arzularımız yerlerine geliyor,maksudlarımız veriliyor.Demek bize cevap veren sensin.

Ve hakeza...'' Bütün mevcudatın,külli ve cüz'i herbirisi birer Veysel Karani gibi,bir münacat-ı maneviye suretinde bir ayinedarlıkları var.Acz ve fakr ve kusurlarıyla kudret ve kemali-i ilahiyeyi ilan ediyorlar...

YA İLAHİ...!

VARLIĞINI HİSSETTİR BANA.

LÜTFUNUN IŞIĞIYLA HOŞNUTLUĞUNUN YOLUNU GÖSTER BANA...

HİTABININ NEFHASIYLA YÜCE KATINA ÇIKAR BENİ....