• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

vB 4.x vBulletin 4.0 Suite Satın Alma - Resimli Anlatım

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Diğer forumların vBulletin taklitçisi olduğu düşünüldüğünde doğrusu oldukça başarılı da sayılırlar. Ancak altyapının gücü ve güvenlik bakımından vBulletin vazgeçilmez olmayı sürdürüyor. Bu sürümde ise vBulletin özellikle altyapı değişikliği ve full CSS ile oldukça fark yaratacak gibi görünüyor.

Ancak 4.0 sürümü ile lisans olayında önemli bir değişiklik yapıldı. Artık vBulletin 4.0 Sutie sürümü aldığınızda 4.x sürümleri boyunca bir daha lisans, yenileme veya eklentiler için ücret ödemeyeceksiniz. Belirlenen fiyat politikası ile herkesi 4.0 sürümüne upgradeye zorlayacaklar gibi görünüyor. Şahsen ben az önce ön ödemeyi yaptım. Yarın yani 31 Ekim'de ön ödeme indirimi için son gün.

Fiyatlar ve açıklamalar ingilizce olarak zaten panelinize yansımış olmalı. Ön ödeme ile 120 dolarlık bir fiyat avantajına sahip oluyorsunuz. Tabii aktif vBulletin lisansınız varsa. Lisansı aktif olmayanlar için şu anki 130 $ lık uprade olayından yararlanamıyor. Pasif lisanslarda da değişikliğe gidilmiş. Lisansınız pasivize olalı 12 ayı geçmişse farklı, geçmemişse farklı fiyat tarifeleri uygulanıyor.

Şimdi aktif lisansınız olduğunu varsayarak nasıl 130 $ karşılığı upgrade yapacağınızı resimli olarak görelim.

Adım 1-) adresine girerek üst sağdaki "Customer Login" butonuna tıklayıp açılan güvenlik penceresine kullanıcı adı ve şifreyi giriyoruz. (Customer Number ve Password)

vbulletin1.png

Adım 2-) Giriş yaptıktan sonra "Customer Login" yazan yerde kullandığınız isminiz görünecek.

vbulletin2.png

Adım 3-) "PURCHASE" linkine tıklayarak upgrade için gerekli sayfayı açıyoruz. Biz yeni bir lisans almayacağımız için üstteki seçeneklerden hiçgirine dokunmuyoruz. Alttaki "vBulletin 4.0 Publishing Suite xxxxxx" yazan kutucuğu onaylayıp "CONTINUE" butonuna tıklıyoruz. Sol tarafta domain adınızı görebilirsiniz.

vbulletin3.png

Adım 4-) Sonraki sayfaları, alttaki sayfa gelene kadar "CONTINUE" diyerek geçiyoruz. Bu pencerede * (yıldız) işareti olan kısımları doldurup alt sol kısımdan ödeme şeklini seçiyoruz. Örneğin ben PayPal sistemi kullandığım için ilgili seçeneği işaretledim. Dikkat ederseniz indirimli ödeme tutarı olan 130 $ alt sağ köşede görünüyor. İlgili alanları doldurup ödeme şeklini belirledikten sonra "CONTINUE" diyerek devam ediyoruz.

vbulletin4.png

Adım 5-) Artık ödeme tutarı ve detayların gösterildiği pencereye ulaştık. "MAKE PAYMENT" diyerek PayPal ödeme sayfasına yönlendiriliyoruz.

vbulletin5.png

Adım 6-) Sonraki sayfada sizden paypal giriş şifreniz (tabii ödeme türünüz paypal ise) istenecek. E-Posta ve şifrenizi girdikten sonra alttaki ekranda "ŞİMDİ ÖDE" butonuna tıklayıp ödeme işlemini tamamlıyoruz.

vbulletin6.png

Paypal hesabınıza girip ödemeyi kontrol edebilirsiniz. Zaten ödemenizle ilgili bilgiler de mail adresinize ulaşmış oluyor aynı zamanda.

Artık vbulletin.com adresine girdiğinizde "PURCHASE" sayfasında upgrade için seçenek kalkmış olmalı. İşlem bu kadar artık sabırsızlıkla bekliyoruz 4.0 Suite versiyonunu :)

Unutmayın yarın upgrade için son gün ve hakikaten fiyat cazip. Bir de Amerika ile Türkiye saat farkının 10 - 11 saat kadar olduğunu hesaba katarsanız pazar sabahı saat 10:00 a kadar işlemi gerçekleştirebilirsiniz :)