Uyuyamıyorum? Kaygıyı Azaltmak ve İç Huzurunu Geri Kazanmak İçin Bu Yöntemleri Deneyin

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
V.I.P
Bu Ayın Lideri
Huzursuz uyuyanlar topluluğu haline geldik.

Yatak odası çağırıyor, bizi derin uyku vaatleriyle uyuşturuyor. Huzurlu bir gençleşme gecesi ve zihinsel ve fiziksel yenilenme vaadi beklentisiyle, tam doğru yatağın ve davetkar çarşafların rahat rahatlığına endişeyle kayıyoruz.

Yine de uyku bizden kaçıyor. Ve sabahla birlikte huysuz bir tavırdan daha fazlası gelir.

Cleveland Clinic
tarafından yakın zamanda yayınlanan bir makalede , uyku bozuklukları uzmanı Dr. Harneet Walia, uykunun sağlığımız için çok önemli olduğunu söylüyor ve birçoğumuz konu söz konusu olduğunda eksik kalıyoruz.

Dr. Walia , "Her şeyden önce uyumaya öncelik vermemiz gerekiyor " diyor. "Herkese her zaman iyi bir diyet ve egzersiz öneriyoruz, ancak aynı doğrultuda uygun uykuyu da öneriyoruz."

Kathleen Davis Medical News Today'de şöyle yazıyor: “Birçok insan yeterince kaliteli uyku almıyor ve bu sağlıklarını, esenliklerini ve günlük faaliyetlerini yapma becerilerini etkileyebilir. Ara sıra uyku kesintileri can sıkıcı olabilirken, süregelen kaliteli uyku eksikliği bir kişinin işteki veya okuldaki performansını, günlük işlevlerini, yaşam kalitesini ve sağlığını etkileyebilir. "

Öyleyse Yeterli Kaliteli Uyku Almak Önemli mi?​


Gerçekler içeride - ve cevap yankılanan bir evet.


Bunu aklımda tutarak - ve birkaç kişisel gece takla seansından daha fazlasına katlandığım için - sağlam bir uyku rejimini yeniden kurmak ve evimizdeki hayatı biraz daha keyifli hale getirmek için birkaç strateji deniyorum .


Öyleyse Yeterli Kaliteli Uyku Almak Önemli mi?

Gerçekler içeride - ve cevap yankılanan bir evet.


Bunu aklımda tutarak - ve birkaç kişisel gece takla seansından daha fazlasına katlandığım için - sağlam bir uyku rejimini yeniden kurmak ve evimizdeki hayatı biraz daha keyifli hale getirmek için birkaç strateji deniyorum .
İşte Yararlı Bulabileceğiniz Birkaç Öneri


Ayaklarınıza ve bacaklarınıza masaj yapın - Başımızdaki stresin çoğu vücudumuza taşınır ve kaslarda ağrıya, yorgunluğa ve genel halsizliğe neden olur. Hafif, kokusuz bir losyon kullanın ve alt ekstremitelerinizi nazikçe ovalayın, hassas bölgelere ekstra dikkat gösterin ve bükülmeleri yoğurun.
Kendinize bir uyku vakti hikayesi okuyun - Çocuklar olarak, gece hikayesi genellikle iyi bir gece uykusu için bir ön şarttı. Bu yüzden bu teoriyi tabiri caizse yatağa götürüyorum ve kendime hafif, eğlenceli ve eğlenceli bir şeyler okumak için 15-30 dakika veriyorum. Önemli not: Bunu denemeye karar verirseniz, gözlerinizi bir e-okuyucu ekranına maruz bırakmak yerine gerçek sayfalardan oluşan gerçek bir fiziksel kitap okumayı unutmayın, bu sadece görüşünüzü zorlama etkisine sahiptir.
Gürültü faktörü - Bu benim için çok önemli. Gürültülü, gıcırtılı, gürültülü bir ortamda uyumaya çalışmak, saçlarımı bir kasırgada şekillendirmeye benzer. Hiçbiri çalışmıyor. Şunu deneyin: Uyumadan önce yatak odası kapısını kapatın, yatağa uzanın ve gözlerinizi kapatın. O zaman dinle. Sessizliği tıklayan, pingleyen veya başka bir şekilde bozan her şey kaldırılmalı veya fişten çekilmelidir. Ve onları rüya haline getirmek için biraz arka plan gürültüsünü tercih edenler için, küçük bir vantilatör veya yatıştırıcı bir doğaya veya okyanus izine sahip bir ses makinesi düşünün. Sizi uyandırabilecek şarkılar arasında çok fazla gürültü yapmadığından emin olun.
Yatak odasını serin ve karanlık tutun. Sleep Advisor'daki bir makale , gece yaklaştıkça vücut ısımızın doğal olarak düştüğünü ve yavaşlama ve biraz dinlenmenin zamanının geldiğini gösteriyor. Yatak odanızı daha serin tutarak, vücudunuzun doğal uyku içgüdüsünü güçlendiriyorsunuz. Oda çok sıcaksa, bu sinyali potansiyel olarak engelleyebilir ve uykuya dalmanızın daha uzun sürmesine neden olabilir.

Ekranları kaldırın - Söylemeye gerek yok, ama yine de gideceğim. Uyku alanınız, dikkatinizi çekmek ve tutmak için gözlerinizi hareketli bir görüntüye yapışık tutmanın görsel ve zihinsel uyarımından bahsetmek yerine, odanın amacından rahatsızlık yaratan her türlü ekrandan yoksun olmalıdır.

Şahsen, bacaklarımdaki ve ayaklarımdaki cilt hiç bu kadar pürüzsüz olmamıştı, yatma zamanı hikayelerim günün stresini ve endişesini sakinlik duygusuyla değiştirdi ve yatak odamın serin karanlığı artık yavaşlamak, nefes almak için bir "tetikleyici" oldu derinden ve uyu.

Artık bilgisayarımı yatağa getirmeyeceğim için kocamla bir anlaşma yapmak zorunda kaldım. Ancak şimdiye kadar, rahat gece durumum, zamanı daha keyifli bir şekilde kullanmak için birkaç yeni fırsat sundu.


Jill Reid
 
Top