Uyurken sütyen giymek

Papatya

V.I.P
V.I.P

Uyurken sütyen giymek doğru mu
Uyurken sütyen giymek yanlış mı
Uyurken sütyen giymek hakkında bilgiler


Uyurken sütyen giymenin göğüs kanserine ya da göğüs dokusunu zayıflatarak sarkmaya neden olabileceği konusu sıkça tartışılıyor. Ancak uyurken sütyen giymenin zararlı olduğunu gösteren hiçbir kanıt yok.

NYU Langone Tıp Merkezi Göğüs Kanseri Cerrahisi Üyesi Doçent Dr. Amber Guth "Genel olarak sütyen giymenin göğüs kanseri riski üzerinde bir etkisi yok. Yayınlanan son araştırmalar, göğüs kanseri riski ve menopoz sonrası süreçte sütyen kullanımı arasında herhangi bir ilişkinin olmadığını gösteriyor" diyor.

Araştırmacı Lu Chen, göğüs kanseri riskinin günde kaç saat sütyen giymenizle, kaç yaşında sütyen kullanmaya başlamanızla ya da ne çeşit bir sütyen kullandığınızla bir alakası olmadığını söylüyor.
Diğer yandan sütyenle uyumanın söylenenin aksine göğüsleri dik tutmak gibi bir faydası da yok.
Göğüs sarkması günde kaç saat sütyen giydiğinize değil, yaş, gebelik, emzirme gibi etkenlerle alakalı.
Büyük göğüslü kadınlar, uyurken destek alıp daha rahat etmek için sütyen giymeyi tercih edebilirler.


Uyurken sütyen giymeyi tercih edenlerdenseniz, uyurken sıkıntı yaşamamak ve göğüslerinizde tahrişe sebep olmamak için daha yumuşak dokulu sütyenleri tercih etmelisiniz.Alıntıdır.

 
bizi rahatsiz eden ne varsa bayiliyoruz. yok efendim sutyen baleni,sutyen teli,sutyen pedi... bu kadar rahatsiz edici bir seyi bari gece giymeyin. ozgurluge davet ediyoruz!!
 
Ne alaka kurmuşlar ya kanserle ,kanser genelde ırsi bir durumdur ,bakım içinde benim bile bildiğim bir çok yöntem var ,soguk su ile yıkamak sadece bir tanesi ...kolay gelsin :)
 
Geri
Top