Uygun Fiyatıyla Galaxt M20 İnceleme

Samsung firmasının düşük ücretli telefonlarla mücadele etmek için piyasaya sürdüğü Galaxy M20 modeli özellikle pil performansı ve damla çentikli yapısıyla oldukça iddialı...

Bu telefondan dün itibariyle ben de bir tane aldım. Dolayısıyla telefon hakkında ahkam kesmek hakkım diye düşünüyorum. Benim gibi 6 ayda bir telefonu parçalayan biri olarak bu telefon bana oldukça iyi geldi :)

Bütçeniz düşükse ve fiyat/performans olarak piyasada bulabileceğiniz en iyi telefonlardan biri olarak öneriyorum...

İlk izlenimlerim...

Samsung Galaxy M20

Telefon teknoloji marketlerde satılmıyor. Bazı internet sitelerinden ve Samsung sından alabilirsiniz. Ben de online mağazadan aldım, bu sıralar 1599 TL fiyat etiketiyle ve 32 GB hafıza kartı hediyesiyle satılıyor. Telefon kutusundan 32 GB hafıza kartı çıkmadı, telefonla görüştüğümde kampanya bitiminde adrese gönderileceği söylendi.

Samsung Galaxy M20

Mavi ve siyah olarak iki renk olarak sunulan telefon hem görüntüsü, hem damla çentikli yapısı ve 5000 mAh piliyle dikkat çekiyor. Ayrıca böyle büyük boyutlu bir pilin olmazsa olmazı hızlı şarj özelliği mevcut. Kullandığınız telefonla bir günü çıkarabiliyorsanız bu telefonla 2 günü rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Yoğun kullanan biri olarak sabahtan itibaren an itibariyle şarj seviyesi an itibariyle %66... Telefon son derece stabil ve akıcı çalışıyor. Ekran cam değil gelişmiş bir TFT ekran var ancak son derece canlı bir görünüm sunuluyor.

Görüntüsü de oldukça şık olan telefon 6.3 inc boyutunda olmasına rağmen tek elle rahatlıkla kullanılabiliyor. Damla çentikte oldukça şık duruyor, ancak ben bu özelliği sevmiyorum diyenler için kamera alanındaki çentiği kapatma seçeneği de ayarlarda sunulmuş.

Arkada çift kamera ile fotoğraf çekimlerinde de son derece başarılı. Arka kamerada geniş ekran çekim özelliği de eklenmiş. Böylelikle kadraja sığdıramadığınız görüntüler artık tarih oldu diyebiliriz. Ayrıca odak çekim modu ile portreyi netleştirip arka plan görüntüsünü bulanıklaştırma özelliği de var. Henüz video performansını test etmedim ancak aşağıdaki inceleme videolarında bununla ilgili detaylı bilgiler var.

Galaxy M20 teknik özellikleri
Boyutlar:
156.4 x 74.5 x 8.8
Ağırlık: 186 gr
Ekran: 6.3 inç Full HD+ Infinity-V ekran
İşlemci: Exynos 7904 (1.8GHz Quad + 1.6GHz Quad)
Grafik Birimi: Mali-G71 MP2
Arka Kamera: f/1.9 13 Megapiksel, 5 Megapiksel ultra geniş açılı
Ön Kamera: f/2.0 8 Megapiksel
Video: FHD (1920 x 1080)@30fps
Bellek: 3 GB RAM
İşletim Sistemi: Android Oreo 8.1
Batarya: 5.000 mAh
Depolama: 32 dahili hafıza + microSD desteği
Bağlantı Özellikleri: Bluetooth 5.0 , Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz, USB Type C GPS,Glonass,Beidou

Teknoloji sitelerinin editörleri tarafında yapılan inceleme videolarından birkaçı...