Üyelerimize Sorduk-2

~meLek~

GalataSaray'ım
Üyelerimize dedik kii...

Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız?
Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimimiz mi vardır?;;H

ve buda cevaplar :P

zeynoo
Başkasını bilmem ama ben Haritaya Türkiye'ye bakmak için baktığım için doğal olarak harita da Türkiye'ye bakıyorum. Bulmaya çalışıyorum diyemem çünkü yerini biliyorum:)
Her insan kendi ülkesini arar haritada. Bulmak da bir şeydir:)
Birde kendi ülkesini bulamayanlar var biz çok şükür Ülkemizi, sınırlarımızı bilenlerdeniz. Kompleksden değil yani:)
Mesela bilenler, hatırlayanlar vardır belki.
Almanya Başbakanı Angela Merker Haritada öğrencilere göstermek için baktığı haritada Başkentleri Berlin' i bulamamıştı:P
Biz ülkemizin yerini biliyoruz en azından...:)

@nazenin
kaybolma kompleksiyle hiç alakası yok..:D
vatan candır .. haritada bi yer aranacaksa önce vatan aranır..:)

alemdar
Selam...
Tabi ki öyle bir kompleks olduğunu düşünmüyorum... Ülke aşığı olduğumuzdandır... ( İstisnalar kaideyi bozmaz )

felsefe_mi
Ben Uganda cumhuriyetini ararım hep
Acaba atalarım Ugandalı olabilir mi???

katip
Kaybolma değil de kendimize ait olan ya da bize ait olanı görmek istememiz. Bir de dünyada kime ne kadar yakınız ve ne kadar uzağız merakı.

arz-ı hal
ben fas'ı bulmaya çalışırım :Pülkemizi seviyoruz,harita da olsa birlik,bütünlük,i,beraberlik içinde görüyoruz kendimizi,Türk milleti olarak bizim hiç kompleksimiz yoktur,net insanlarız biz,aslında saf ve iyi niyetliyiz,kaybedişlerimiz hep bundan...insanların yalan söyleme ihtimalini düşünemiyoruz,biz her milletten,her ırktan insanı kucaklamayı sevdiğimiz için,ülkemizi haritada arayıp,hemen bulup,benim memlketeim işte bu !! diyoruz:hey

yorumsuz

milliyetçiliğimizdendir o :P politik yanım yine ağır basıt:D

mercimek
Bilmem ben hemen Türkiye'ye atlamam, benim komplekslerim yoktur zaten:P

dderya
daha önce hic dusunmedigim bir sey bu... ama şöyle soyleyebilirim ki; köklü bir tarihi, tek bir şehriyle-Istabul'uyla- neredeyse tüm dünyanın kaderine etkisi bulunmuş, Mustafa Kemal kadar tarifsiz derecede mükemmel bir kahramanımızın olması...ve tüm bunlara rağmen dünyada etkin güç olmayışımız, belki de insanlarımızı "ben varım.biz varız.biz " şeklinde özetlenmeye yakın olabilecek bir yaklaşıma itiyor...
ayyy karıştırdım iyice çorba ettim yahu..:D ne kadar düşündürücü bir soru bu böyle:)

ecel
İllede vatanım haha:D

-araz-
bilmem düşünmedim hiç:)benim kaybolma kompleksim yok hatta şöyle bi kaybolup uzunca bi süre kayıp kalasım var desem yeridir:)bana yetecek kadar rakı bi de param olsun yeter.kaybolmak sorun değil:)

'katniss'
Tabikide hayır:):)egocu milletizzzz biz:D:D

SürgünSevdam
kompleksle ilgisi oldugunu sanmiyorum insan hali ile önce vatanini bulur devaminda da vataninda dogdugu sehri arar birde benim gibi gurbet te yasayanlarin vatanin degerini daha iyi anladigini düsünüyorum ne olursa olsun onca olumsuzluklara ragmen adaletsizlik haksizlik yolsuzluk ayrimcilik hat safhada bile olsa (adalet elbet birgün yerini bulacak bunlardan hesap sorulacaktir) bir ATATÜRK evladi olarak her zaman türk olmayi tercih ederim ve her kosulda onurla gururla haritada gösterir yada her sekilde dile getiririm bencede bunun adina kaybolma kompleksi degilde vatan sevgisi diye adlandirmak en dogrusu olsa gerek.

tebessüm
Kompleksten değil önemsediğimizden neyi önemsersen gözün en ilk onu arar:)

_nehir_

Aa yeni soru mu:DDur hemen konuya gireyim o zaman:D
Bilemedim ki valla benim hiç öyle bir çabam olmadı..:) Kaybolma kompleksimiz olduğunu da düşünmüyorum, bak mesela bu resim en sevdiklerimden benim.. Cem Yılmaz'ın da dediği gibi bir Türk'ü nerde görseniz tanırsınız:P
FzuSidK.png

cemree
İnsan kendi yaşadığı yeri tespit etmek istiyor sanırım... Önce kendi ülkeni buluyorsun daha sonra biraz biraz etrafına bakmaya başlayıp bütün ülkeleri tarıyorsun. Kendinden yola çıkmak gibi =)) Mesela ben haritaya bakarken önce yaşadığım ülkeyi daha sonra popüler ülkeleri daha sonrada gitmek istediğim ülkeleri bulurum genelde... Harita eğer hala elimdeyse bu kez daha da ayrıntılı inceler yerlerin adlarına bakarım eğer çok ilginç bir yer bulursam araştırabilirim.

Kaybolma korkusu var mı derseniz kesinlikle hayır. Eminim ki bir Amerikalıda haritaya baktığında önce Türkiyeyi değil Amerikayı bulmaya çalışıyordur. Çünkü insan kendinden yola çıkmaya başlar.

_Miroğlu_
Kim bilir, belki de Ülkemiz dışında hiçbir yer ilgimizi çekmediğindendir.:)