Üyelerimize Sorduk-10

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
AybüKe

Çoğumuz çocukluğumuzu 90/lı yılları özlüyoruz o yıllara dönmek istiyoruz.
Peki 90lı yıllar sizin için ne çağrıştırıyor?
O yıllara dair aklınıza gelenler neler ?

nazenin

Cino ? patlayan şeker ? ve kocaman yastık kadar mısır çerezi :? aa bir de günlük almadan duramadigim üçgen muşamba içinde kolanya :D
Misket çember bir de onun adı neydi düğmeye ip geçirip donderiyorduk :P
En sevdiklerimdi bunlar :D

TeBeSSüm

Sanal bebek vardi o donemler buyutur, beslerdik bi gun ilgilenmesen x olurdu :D atari vardi kac kere onunla oynamak icin hastalik numarasi yapip okula gitmezdim, e sonra oynamayada utanirdim cunku annem hani hastaydin derdi hep ancak aksam ustu oynardim :D birde harika diziler vardi.. Super baba, sıdıka, bir demet tiyatro ooo daha aklima gelmiyen diziler. Keske o yillardaki gibi bir atariyle oynamaya sevinebilseydim.

Blue_Darkness

Benim hatırladığım da plastik bebekler vardı, maalesef 90 lı yılları pek hatırlayamıyorum 5 yaşından sonra 90 ları terk ettim çünkü :)

dderya

ben 97 dogumluyum ama sanal bebekler falan vardı cocukluguma dair onu hatırlıyorum:ahkalbim:

YoRuMSuZ

O yıllar hakikaten çok özeldi, dostlukların, arkadaşlıkların, ilişkilerin önemli olduğu dönemdi.

KıRMıZı

Ben şanslı çocuklardandım.. Çelik çomak.. Dokuz taş.. Sek sek.. Futbol.. Voleybol.. Vs. Oynamadığım oyun yok gibi sokakta geçen.. Dolu dolu yaşanan bir çocukluk... Ben 90 larda çocuktum...

merakettim

Sulugöz (sakız), kukalı saklambaç, g.t kazmaca, zıldırzımba, yağlı kayış, ilik (gazoz kapağı), Sıdıka, kaygısızlar abovvv. büssürü büssürü :P

Çağlayağmur

Bayramlar.daha içten daha birlikte geçiyordu. Şimdilerde herkes bir.yere kaçma telaşına giriyor.

ZeyNoO

Herşey bir yana okulla mahalle arasında kütüphane vardı. Çocukluğumun en sevdiğim mekanıydı hiç çıkmaz aklımdan. Eskiden etüt falan mı vardı okullarda..
Okul çıkışı gider ödevlerimi kütüphane de yapardım. Ücretli hizmeti de yoktu.
Orada ders yapmak, kitap okumak benim en büyük zevkimdi.

Orhan-38

lise yıllarımdı ilk şiirlere de o zamanlar başlamıştım derken üniversite hazırlık yılları askerlik derken en güzel yıllarımdı o günler

Aşĸ-ı DeruN

Bu hayatta en özlediğim şey hep çocukluğum oldu hepte o olacak. ne kadar temiz yaşıyorduk, temizdik şimdi ise kirlendik:( hele o bayramlarda her evin kapısına gidip şeker verince ben şeker istemem para ver demem :(

Efsa

O yıllarda hayatta bile değildim :D Ama izlediğim filmlerden çok beğendiklerim var o yıllarda.

Fight Club ,Matrix ,Forrest Gump ,Fulp Fiction
LEON ,The Sixth Sense
SEVEN, Kuzuların Sessizliği

daha bir çok film baya iyidi :)

Çokcukluğumda cap canlı mahalleler vardı artık çok az. Cino vardı çikolta onu hatırlıyorum. 1 tlye 5 tane simit alırdık.
Anahtar hep kapınin üstünde olirdu simdi biraz zor tabi..

alipoyraz

Mahalleye gelen salıncaklar. Fırfırlar :)

_araz_

En çok sokakta oynadığımız oyunları özledim.sokaga gelen donen sakıncaları ,bitmeyen çocuk muhabbetlerimizi , okulun önünde satılan pamuk şekerleri, mahalle bakkalındaki altın çikolatayı ve daha niceleri ...

_nehir_
Çocukluk kankilerimi, ilk bisikletimin heyecanını, tavşanımı, sabahın köründe kalkıp çizgi film izlemeyi, 90lar pop şarkılarını, bütün gün sokakta deliler gibi top koşturmayı, ip atlamayı, sevdiğim birkaç elbisemle kedili kazağımı.. Üf ne çok şey var