Üyelerimize Sorduk-1

~meLek~

GalataSaray'ım
Üyelerimize Sorduk;

Ben sevdiğim için nelerden vazgeçerim diye düşündünüzmü hiç
Tabularınızdan kararlarınızdan gözlerinizden
Mesela Kalbinizden ?

Ve buda meshur cevaplarımız :P Dediler ki...

@eCeL

gözlerinizden kalbinizden derken bunlar kaybetmek anlamındamı oluyo :D

@Çağlayağmur

Duygusal düşünürsem ailem dışında herşeyden vazgeçerim. Bu vazgeçiş için çok seviyor ve seviliyor olmam gerekir.

@cemree

bu çok zor geldi bana ya:kik neleri göze aldıgımı solesem olmazmı bulmadım resmen:kik

@ZeyNoO

Bunu kendin için değilde genel olarak soruyorsan
İnsan sevdiği insanlar için o seviyor diye birçok şeyi yapar, o istemiyor diye vazgeçer ama sevdikleri için.
Sevmedikleri için yapmaz.

@KıRMıZı

sevdiğim için vazgeçebileceğim şeyler var..ama vazgeçemeyeceklerim de var..bu hayatta uğrunda herşeyi göze alabileceğim tek insan babam...

@MeRciMeK

Ne düşünüyorum çok güzel bir soruyla karşı karşıyayım

Bana çok uzak bir konu öncelikle.. Eğer birgün bir vazgeçiş söz konusu olursa mantığımla çelişmesine izin vermem vazgeçtiklerimin..

@felsefe_mi

Sevdiğim benim için nelerden vazgeçebilir sorusu daha çok kafamı kurcalar :-)
Rahatına düşkün bir zat olduğumdan hiçbir şeyimden taviz vermem;;) veya Vazgeçmem demek daha doğru olur:-)

@alemdar

Öncelikle selam...

Sevdiğin, sevdiklerin çin nelerden vazgeçilir... Bir çok şey sıralanabilir elbet... Ama sevdiğin yada sevdiklerin için vazgeçemediklerini onlarla yaşamak ve yaşatmak... Buda bir bakış açısı... Göreceli bir durum...

@YoRuMSuZ

Hımm yanıtlar özelden alınıyor demek :D Sevmek bedensel ve düşünsel bazda değişikliğe uğramak değildir kanıca:)Beni böyle sevsin sevecekse:P

@Sürgün Sevdam

Nelerden vazgeçmem ki belki klasik sözler olacak ama herşeyden vazgeçirdim tabu denilen şey nedir ki eğer duyulan sevgi içinizde ölesiye büyükse ne tabu kalır ne başka düşüncelerin önemi yapmam dediğiniz hatta asla yapamam dediğiniz şeyleri bile yaparsınız onurmuş gururmuş bunlar sevgi olduğunda bence önemini yetirir elbet kişiye göre değişir ama karşılıklı bir sevgi varsa ortada hiç düşünmem gurur onur denilen şeyi ikinci plana bırakırdımmm söylenecek o kadar çok şey varki en zoruda arada mesafeler olunca buna katlanmak onu bir kaç dakika görebilmek için kilometreleri umursamadan uçarak giderdim eğer ki görmem için saatlerce beklemem gerekirse beklerdim uykusuz kalmam gerekirse günlerce değil belki ama gücümün elverdiği kadar gözüm kırpmazdım bilsemki kış ortasında üşüyerek beklesem hastalanacağımı umursamaz sevgisini kendime yorgan yapar beklerdim.sevgi ınsanda o kadar şey öğretiyor ki sabırlı olmayı katlanmayı zorluklara göğüs germeyi görmeden yapamam aylarca ona dokunmadan onsuz duramam asla katlanamam ne biliyim o aramasam bende aramam o yazmasa bende yazmam msjlarım cevapsız kalırsa asla bir daha yazmam gibi klasik düşünceleri herkese uygularsınızda sevdiğinize uygulayamazsınız şunu edecem bunu yapacam gibi lafları dersinizde bir sesini duyduğunuzda yada gördüğünüzde hepsi unutulur ne aldığınız karaların nede başka birşeyin önemi kalır çünkü sevgi insanı öyle yumuşatır ki sadece o anın mutluluğu sarıverir insanı o kadar çok şey yazılabilir ki bilmiyorum konuyu doğru anladım mı yada herkes gibi klasik sözler mi yazdım bir önemi varmi mı bu düşüncelerimin bilmiyorum ama kendi adıma böyledir yazmak ve demek kolaydır önemli olan uygulamaktır onun içinde bunlara tanık olmak kişinin düşüncelerinin değerli olup olmadığını ortaya koyar bunuda zaman sunar sanırım uzattımsa kusura bakma....

@nazenin

canımm düşününce hep aynı şeylerde dolanıyorum zaten cevabım şu..

Bilmem yani ne kadar düşünüp cevaplasam da içinde olmadığım sürece tutarlı bi cevap verebilir miyim acaba..:):)
Ailem ve kendmden vazgeçmezdim ben ya ne öyle yok gözün kalbin filan..:Dhani gözüm olmasa sevdiceğimi göremem kalbim olmasa ölü bi vucut ne fayda sağlar sevgiliye..:D
Vazgeçtiklerim olacaksa illa alışkanlıklar olsun .. mesela canım sıkkınken jelibon yememi saçma bulup vazgeç desin vazgeçerim belki..:):)
Ama öyle ben olmama sebep şeyler göstermesin bana vazgeçmem için.. bi gıcık olurum zaten ben o nktada ona..:P derim git ben seni sen olmadan da severim..:D
Bak burada da ondan vazgeçmiş oldum..:P
Allah kimseye vazgeç şartlı bi sevgi vermesin..:)

@RUZG4R

tabi küçük:D

hayır ne tabularımdan vazgeçerim, ne gözlerimden, ne kalbimden onu olduğu gibi severim ve beni olduğum gibi sevmesi isterim aksi takdirde en zorundan vazgeçerim sevdiğimden .Çünkü sevgiyle nefret arasındaki çizgi çok yakın bunları vermek yada istemek sevgiyi tüketir ben isterim ki hep sevdiceğim kalsın nefretim olmasın:))

@dderya

selam canım :)
şimdiii... sevdigim biri için kendi alışkanlıklarımdan vazgeçebilirim diye düşünüyorum. ama asla kendimi degiztirmem. cūnkü ben kendimi böyle seviyorsam, kimsenin beni degistirmemesi lazım:))

@arz-ı hal

vazgeçtim ki,mesela kariyerimden:)

@_nehir_

Nerden aklına geldi ki bu :))

@ROSE

Düşündüm yaptımda asla yapmam dediğim şeyleri ama değer mi dersen o konu tartışılır.
Pişman mıyım yarı yarıya keske yapmasaydım iyik yapmısım diyorum.
Yapmasaydım belki yapsaydım daha iyi olabilirdi derdim, iyiki yapmışım dediğimde de tecrübe edindiğimi farkederim.

Teşekkürler.

@_Miroğlu_

Ben eski kafalıyım kardeşim zira icab ederse hakeden için canımı ortaya koyarım.:)

@BeReNN

Tam aşık ablana sordun ben öyle mantıkla hareket eden biri değilim aşık olunca gurur ve onun gibi herşey bir kenara gider aşık olunca ve gerçekten benim için doğru insansa gözüne baktığımda dünyayı unutuyosam yanında heycandan titriyorsam cnm yani aşık olmuşsam ben tüm doğrularımdan nerdeyse vazgeçerim:)

Şuan deli gibi aşık olduğum adamla nişanlamama az kaldı gün sayıyorum onun için herkesi karşıma almış biryimi sevmek birazda cesaret işidir:)
Yeterli olmuştur sanırım:)

@katip

Sevgi,yüce Allah'ın biz kullarına verdiği en büyük nimetlerden biri.Nefes almadan,yemeden-içmeden bir hayat olamayacağı gibi sevgisizde bir hayat olamaz. Sevgilerde çeşitlidir mesela anne sevgisi,baba sevgisi,ağaç segisi,çiçek sevgisi,doğa sevgisi,lider sevgisi gibi çoğalta biliriz. Ancak sevgilerde öyle bir çeşit varki oda sevginin aşka dönüştüğü insan sevgisidir. Hiç bir sevgi aşk sevgisiyle aynı kefeye konulamaz,yarışamaz,kıyaslanamaz. Maddi ve manevi aşk olarak ayrılırken manevi aşk Allah aşkı maddi aşk ta insan aşkıdır.
Bir erkeğin bir bayana duyduğu,bir bayanın bir erkeğe duyduğu aşk maddi aşktır. Mevlananın dediği gibi "Aşkın hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur başlı başına bir dünyadır aşk.Ya tam ortasındasındır,merkezinde,yada dışındasındır,hasretinde" . Aşk ateşiyle yananın gözü gönlü hiç bir varlığı görmeyeceği gibi hiç bir korku da hissetmez.Bu sebepledir ki insan sevdası aşkı için her şeyini feda eder.

şimdilik bu kadar yeter sanırım bacım.

@TeBeSSüm

Merhaba tatlım:)

Hakediyorsa her şeyden vazgeçerim hep böyle kalacaksa:)

@ORgAniZe İşLeR

sevdiğim için nelerden vazgeçerim diye düşünmek daha önce hiç düşünmedim.
sevidiğim için ölürüm falan demicem bunlar çok klişe .. en önce duruma bakarım önce vazgeçmek yerine çözüm yolları ararım eğer gemici düğümü ise sorun o zaman işte elimde ne varsa sererim sevdiğim için dua ederim hayırlısını isterim

inşallah cevabımı beğenmişşindir canım:)

Cevaplar icin herkese tesekkürler :)

Düzenleyen yönetici:

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Hasta olduğum ilk gün bana sorulan bu soruyu, @~meLek~ kendisi için soruyor sandım. Sevdiğim kelimesini sevmek anlamında algılamıştım. Ama sevdiğin kişi manasında sormuş meğer :P
Ve sorduğunda düşündüm bu kız niye kendisi için şundan bundan vazgeçer mi diye soruyor ki dedim :)) Şaşırdım. Acaba dedim kırıcı bişey mi yaptım da böyle birşey sordu. Soruyu yarım yamalak anlamış hasta bir benden çıkmış bir cevap :D Kendime güldüm :D

Düzenleyen yönetici:

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Bir proje üzerinde çalıştığını düşünmüştüm ama burada yayınlayacağın aklıma gelmemişti. Faka bastın hepimizi. Aynı zamanda tebrik ederim fikirlerimiz kişiliğimizin ipucudur:)

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
iş saatimde bana böyle sorular sorma küçük saçmalıyorum :P

Bende en çok @_nehir_ yanıtını beğendim :D

Düzenleyen yönetici:

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Vaayyyy güzel olmuş konu :) Ya eklerken bari harf hatalarını düzeltseydin :P

Tebrikler beğendim bu tarzı @~meLek~:D

Son düzenleme:

cemree