Üyelerimizden Nazenin İle Sohbet Tadında Bir Söyleyişi

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
AybüKe

Merhaba canım ;)/öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğin için teşekkürü bir borç bilirim :)
nazenin kimdir ne yer ne içer bize kendinden bahseder misin ?

nazenin

Bana yer verdiğin için ben teşekkür ederim canimm :*

27 yaşındayım evliyim nerdeyse iki yaşında bir oğlum var
Ankara'da yaşıyorum kendimi gurbetçi gibi görüyorum :P memleketime uzak olmak çok zor geliyor bana
Yeni insanlar tanımaya meraklıyım kolay da severim :) fazla insancılım son bir senede bunu defarca soyledim kendime :D
Sevdiğim sevmediğim neredeyse herşey değişti iki sene içinde şimdiki en büyük zevkim alilemle vakit geçirmek onlara zaman ayirmak . Birlikteyken zaten herbisey sevimli geliyor bize :D
En büyük özlemim orman :D beni bilen bilir ormansiz yaşayamam derdim. Yaşıyorum :D ama hayalini kuruyorum :D
Kendime kaldığım zamanlarda ders çalışıyorum sinavlara girmeyi çok severim :P girebilecegim her sınava başvururum :D:D

images?q=tbn:ANd9GcSvtkoJtre9_qaRA7MzmTu-Lh28Mx9DFCqnBhGQsTAhOUMeiQ14VrbsNxw0.jpg

AybüKe

Vallahi o gurbet kuşlarından biri de benim ama türk toprakları içersinde gurbetçi olunmazmış gurbetteyim dediğimde yabancı bir ülkede anlaşılıyor direk

Peki havasını suyunu bilmediğin topraklarda yaşamak nasıl bir duygu ? Zorlukları nelerdir?

nazenin

Çeken bilir :)

Çok yalnız hissettim kendimi ilk zamarda yalnız kalmadım bir sürü insan var aslında etrafimda eşimin ailesi bende hemen bir ortama girdim ama diller farklı
İki seneyi devirdik hala güven problemi yaşıyoruz ister istemez tedbirli yaşamayı öğrenmişler buradaki insanlar birbirlerinden uzaklar
Ama yine de birbirlerine saygılar
Kültür çatışması çok fazla
Buna rağmen arkadaşlıklar dostluklar güzelliklerde yaşıyoruz tabi ama yine de tedirginlik geçmiyor
Buda fazlasıyla yoruyor insanı
Tabi bu yorumlar benim yaşadığım bölgeyle ilgili çok daha iyi yerler varmış öyle diyorlar :)
En çok sevdiğim yanı düzenli bir şehir olması çok kolay bir şehir

AybüKe

Ben hala yaşıyorum o çatışmaları desem inanır mısın?
Anne olmak nedir sence ?Evlat sahibi olmak nasıl bir duygu ? Bize annelikle ilgili yaşadığın duygulardan bahseder misin ?

nazenin
images?q=tbn:ANd9GcSXeIJ6J_7yPR1t7NZNxWU5qYSkEmGejj1XHS6ED0bs6uBq8B8B.jpg

Anne olmak merhamet demek . Bu duyguyu ne kadar anlatabilirim bilmiyorum :) onu gördüğüm anda tüm güzellikler anlamını yitirdi bende tek bir güzelliğim var artık :)
Yuzunde devamlı bir tebessümle geziyorsun ne yaşarsan yaşa
Onunla bulduğum huzur başka hiçbir şeyde yok evlat insana güçlü olmayi öğretiyor daha özenle yaşıyorsun hayatı çünkü onun en büyük örneği sensin
Kendi çocukluğumu çok sorguluyorum onunla birlikte annemi daha iyi anlayabiliyorum
Rabb'im isteyen herkese tattırsin bu duyguyu

AybüKe

Amin inşallah

Bir anne olarak mutfakla aranın kötü olması imkansız sanırım
Yaptığın en güzel yemek nedir ?Bizimle tarifini paylaşır mısın ?

nazenin

Anne olmasam hiç giresesim gelmez o mutfağa :D sevmiyorum sevemiyorum mecburiyetten yapıyorum :P
Elim lezzetlidir yaptığım hemen herşey beğenilir ama kuru fasulyeyi ayrı bir güzel yaparım :D
Yaptığım akşam kayinbabamlar muhakkak gelir :D
Ölçüm yok yalnız göz kararı yaparım ben her şeyi :)
Fasulyeleri akşam isliyorum islamayi unutursam ya da aniden karar vermissem yapmaya yirmi dakika hasliyorim kaymadikca biraz su ekliyorum dakika bitene kadar
Önce kuş başı etleri tencereye alıyorum üzerine biraz su hasliyorum
Yağ ve sogani üstüne ekliyorum biraz karıştırıp üstüne yeşil ve kırmızı biber dogruyorum çok minicik dogramiyorum biraz iri olacak :)
Birkaç dakika pişirip salçayı ekliyorum daha sonra fasulyeleri ekleyip bir iki karıştırdıktan sonra üstünü üç parmak geçecek kadar su ekliyorum tuz pul biber ve karabiber atip pişmeye bırakıyorum

Sonra herkes parmaklarını yiyor :P:D

Aybüke

Ağzım sulandı vallahi:alsanadil
Yeme de yanında yat

Peki nazenini neler üzer ? Neler mutlu eder?

nazenin

Anlasılamamak çok takarım kendimi anlatana kadar ısrarla konuşurum kapatmam konuyu çok pis bir huy anlamazsa anlamasın deyip gecebilsem keşke :D
Vefasızlık üzer kötü söz üzer umduğumu bulamamak üzer
Hüzünlü bir yanım da vardır çok şeye üzülürüm ben konu benle ilgili olsun olmasın :D

Mutluluk en kolay şey :) ama ta içinden yaşamayı bildikten sonra
En başta mutluluk sebebim saglim sevdiklerim iyi olsunlar yeter en büyük şükrüm bu

AybüKe

Anlaşılmamak ve vefasızlıkta benim en hassas noktam aslında cnm

Beğendiğin ve beğenmeğin huylarını sorsam gerçi yukarı da sorularda biraz ipucu vermişiz ama illaki ilave edilecek şeyler vardır?

nazenin

Çok konuşuyordum herşeye muhalefet oluyordum eskiden çok gıcık oluyordum bu huyuma çok şükür toparladım artık yerinde az ve öz konuşuyorum :)
Fazla kafama takıyorum normalde nesemle tanınırım ama aksine cok da takarım her şeyi bunu sevmiyorum ama odamdan dışarıya çıkarmam bunu surat asmam mutsuz gezmem karşımdaki insana negatif enerji vermeyi sevmiyorum bunu da seviyorum :D
Telaşlıyım çok telaşlı yaşıyorum hayatı sevmediğim diğer özelliğim
Küsmeyi sevmem ne olursa olsun bir merhqbalik bırakırım
Yumuşak huyluyim kolay sinirlenmem bunlarda sevdiklerimden :D

AybüKe

:baygingozler:baygingozler:baygingozler

Hobi ve fobilerin nelerdir?

Nazenin

Yürümek tüm gün yuruyebilirim bir de yeşil ağaçlı ortamsa daha bir keyifle yürürüm :)
Bisiklete binmek burda bir ikili geçemedi ama memlekette her akşam üstü alır bisikletleri kacardik uzaklara kardeşlerimle :)

Agaca çıkmak çok severim :D
Örgü yavrum olunca oyuncak örmeye başladım ve keyifle devam ediyorum :)
Bu aralar dil öğrenmek de hobilerim arasında İngilizceden başladım :)
Film izlemek en son ne zaman izledim hatırlıyorum

Fobiler

Hamam böceği beni başka hicbisey onun kadar korkutamiyor :/
Ve kediler eskisi kadar korkmuyorum artık ama yine de uzak duruyorum :)

Yalniz bir öncekinde az ve öz konuşuyorum deyip çok konuşmak :D:D

AybüKe

Bu kadar hayat dolu birinin çocukluğunu merak ettim bak şimdi;;Nazenin nasıl bir çocuktu?

Bu arada röportaj nasıl gidiyor umarım keyif alıyorsundur?

• Keyifle devam ediyorum karşılıklı sohbet ediyoruz sanki :)

Çok şükür dolu dolu bir çocukluk geçirdim kalabalık bir çocuk grubumuz vardı hala öyledir mahellemiz
    Muzip bir çocuktum kime ne yapsam akşamdan plan yaptığım olurdu ama tatlı şakalar :D aksama kadar eve girmezdik girince de ne yapar eder geri kaçmanın yolunu muhakkak bulirduk sokakta uyuyor kalmışlığımiz vardır :D ikiz kardeşim var o yüzden çoğul konuşuyorum :)
    Orman sevgim ta o zamanlardan oyun alanımızdi bizim oralar
    Aile olaralta kalabaligiz ve bir aradayız kuzenlerimle birlikte büyüdük e siz tahmin edin ne kadar keyifli olacağını:) ve basedilemez :D

AybüKe

İmremdim desem yeridir:)
Peki çocuklukta hepimizin bir hayali vardı .Senin en büyük hayalin neydi?Ve o hayalini gerçekleştirebildin mi?

nazenin

Resimde çizdiğim bir ev vardı çatısına kadar cikekelrle dolu o evi yapicam derdim babam planını bile çizmişti bana
Hala duruyor bir köşede inşallah ileride gerçek olur :)
Beyin cerrahi olmayı çok istiyordum bir de o zamanlar sevmediğim çocukların beynini açıp bir darini tutarsan benim sevdiğim kıvama geleceklerini zannediyordum :D bir filmden etkilenmiştim tabiki :D
Olamadım :D olamayacagim ama bir beyin amaleiyatina girme hedefim var seyirci olarak doktor tanidik arkadaş kim varsa her fırsatta sıkıştırıyorum bana ayarla diye :P:D

AybüKe

Umarım bir gün gerçekleşir o hayalin canlı canlı izlemek gibi olmaz ama acaba YouTube de videosu olabilir mi hiç araştırdın mı ?
Hazır çocukluktan devam ederken 90lı yıllardan aklına gelen şarkı ,dizi ,cizgi film ve programlar nelerdir ?

nazenin

Yüzlerce kez izledim :D
Haluk Levent :D bıkmadan usanmadan dilerim :)o zamanlar en çok Akdeniz akşamları ve Hakan Peker Karam ve Mustafa sandal onun arabası var en çok dinleyip soylediklerimdi :D
Sıdıka ve bizimkiler mahallenin muhtarları babamlarin en çok seyrettiği filmlerdi:) çılgın Bediş bir demet tiyatro Yasemince
Çizgi film tabiki Tom ve Jerry :D
Program Teksoy görevde :D ve Barış Manço 7 den 77 ye
Babam bize çok televizyon seyrettirmezdi biz onlar seyrettikleri an ne görürsek o :D

AybüKe

Ben o konu da şanslıydım istediğim şeyleri seyredebiliyordum

En büyük pişmanlığın ne diye sorsam?

Nazenin

Yanlış olduğunu bile bile sırf gönlüm hoş olsun diye birini hayatima dahil etmem ve gelişen olaylar yüzünden babamı incitmem

Aybüke

Pişmanlık gibisi yok dimi

Artık son demlerini yaşıyoruz röportajımızın
Bir de çağrışım oynayalım seninle
Bakalım bu kelimeler sende ne çağrıştırıyor

Annelik: merhamet
Evlat : en güzel nimet
Osmaniye : özlem :/
Ankara :gurbet:D
Orman :huzur
Bisiklet : kardeşlerle gülmek :)
Çerezforum: huzur
Evlilik :emek

Gurbet : Ankara :D

Hızlı Tur Bölümü

Burcunuz : oğlak

Tuttuğunuz takım: Beşiktaş @Sentinus

Uğurlu eşyanız? Kalemim vardı ama kaybettim

Yaşadığını şehir: Ankara

Öğrenim durumu: önlisans

Sigara ve Alkol kullanıyor musunuz? Sigara bir kaç kez denedim :P alkol asla

En sevdiğiniz renk? Mavi ve siyah

Ne tür müzik dinlersiniz? Kulağıma hoş geldin anlamlı olsun her türlü dinlerim

En sevdiğiniz şarkı ve nedeni? Haluk Levent düşündü yine beni gözlerin sevdiğim bir imsana ithaf etmiştim zamanında :)

Sevdiğiniz için neleri göze alırsınız? Elimden geldiği kadarını :D

Sizi sevenin sizin için neler yapması hoşunuza gider? Beni dinlemeyi bilsin yeter :)

Şu an ruhunun olmak istediği yer? Orman :D

İzlemekten keyif aldığın TV programları ve diziler neler? Avlu bir süredir tekrarlarını izliyorum

Hayatta en çok kıymet verdiğin insan? Bir sürü var :D aliem ve sevdiklerim diyeyim

Hayata ve insanlara bakış açın ? Herkes sevmeli hayatı da birbirini de tanı ya da tanıma sevgi dolu olursan herşey çok daha kolay

Olmazsa olmazın? Oğluşum :)

Hayvan besliyor musunuz? Çok istiyorum uygun evim olursa köpek alacağım :D

Karşı cinste hoşlandığın tip? Kara Kaş Kara göz :Pbana güzel baksın yater :D:D

Aşk herşeyi affeder mi sizce? Hayir

Benzetildiğiniz biri var mı? Özge ozpirinçci:D

AybüKe
Son olarak eklemek istediğin birşeyler var mı?

nazenin

Teşekkür ederim canım :sarıl
Keyifli bir söyleşi oldu okuyanlarda keyif alır inşallah

AybüKe
Ben çok keyif aldım onlarında keyif alacağından eminim :)

Son düzenleme: