• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Üretim Planlama Excel Tablosu

ahmetadem

Üyecik
İyi Günler
Bir alttaki mesajımda sorduğum sorunun anlaşılması için hazırlamış olduğum excell dokümanını foruma nasıl gönderebilirim..
Teşekkürler..
ahmetadem

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Merhaba Ahmet Bey,
Forumumuz adminine (@YoRuMSuZ) 'a ulaşabilirsiniz, Excel konusunda size yardımcı olacaktır.
Sanırım gün içinde burada olur kendisi

Düzenleyen yönetici:

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
İyi Günler
Bir alttaki mesajımda sorduğum sorunun anlaşılması için hazırlamış olduğum excell dokümanını foruma nasıl gönderebilirim..
Teşekkürler..
ahmetadem

eger bır dokuman hazırladıysanız bunu upload etmelısınız yanı nete yuklemelısınız eger dogru anladıysam oncelıkle tablonuzu zıpleyım (sıkıstırıp) dosya upload sitelerinden birine upload edebılırsınız verdıgım sıtedekı lınkıde buraya yazarsanız bızde dosyaya erısmıs oluruz kolay gelsın

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Dosyanızı almıştım, xls formatında istemiştim ama xlsx formatında ilettiniz.

Online olarak xls formatına çevirdim. Anladığım kadarı ile sayfalarda bir bölümün açılır listeden seçimini istiyorsunuz. KAPI adlı sayfada bunu açılır menü olarak ayarladım. Bu ayarlara bakarak diğer sayfalara da uygulayabilirsiniz.

liste.png

Benim kullandığım sürüm Office 2002... Bu sürümde açılır listelerin nasıl hazırlandığına kısaca değineyim.

* Açılır menüde görünecek listenizi sayfanın herhangi bir yerine alt alta yazın.
* İmleci hangi sütunda açılır menüyü göstermek istiyorsanız en üst hücreye konumlandırın.
* Veri > Doğrulama yolunu izleyin.
* Açılan iletişim penceresinden Ayarlar sekmesindeki açılır menüden Liste seçin.
* Kaynak alanına imleci konumlandırıp açılır listemizde görünmesi için hazırladığımız listedeki hücreleri vurgulayın.
* Tamam butonuna tıklayın.

Artık ilk hücremizde açılır listemiz hazır. Diğer hücrelere de aynı düzeni uygulamak için hücredenin sağ alt köşesinden tutup aşağı doğru sürükleyin. Böylece bu sütundaki her hücreye imleç konumlandığında açılır liste otomatik olarak açılır.

Umarım yanlış anlamamışımdır...