Unutkanlık, Alzheimer, Kalp Krizi İçin Havuç Suyu

~meLek~

GalataSaray'ım
Biyolog Vasfiye Goca Boran hergün sabah akşam bir bardak taze sıkılmış havuç suyunun Unutkanlık Alzheimer Kalp krizi akciğer ve deri kanserine karşı önleyici olduğunu hatırlattı.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümü mezunu Vasfiye Goca Boran "hazır meyve suları gazlı içecekler yerine restaurant ve evlerde taze sıkma havuç portakal elma vd. meyve sularından 1- 2 bardak içmek vücut için faydalı. Vücudu zinde tutup toksinlerden temizler. Havuç suyunu hergün sabah kahvaltı sonrası akşam yemeğinden 2 saat sonra içmek sonra başka bir şey yiyip içmeden uyumak faydalı olur" dedi.

SİGARA VE DUMANINDAN UZAK DURUN
Sigaranın cildi kırıştırıp başta unutkanlık olmak üzere pek çok hastalığa ve tahribata neden olduğunu ev araba ve iş yerlerinde sigara içilmemesi içmek isteyenlere izin verilmemesini anlatan Vasfiye Goca Boran sigaranın dumanı da içmek kadar zararlı diyor. Kanunla pek çok kapalı mekanda sigara içilmesinin yasaklanması istatistiklere göre yurt genelinde sigara içme oranını düşürdüğü gösteriyor.

Kendisinin evi ve arabasında sigaranın yasak olduğunu anlatan Vasfiye Goca Boran herkesin ev ve işyerine gelen misafirlerine sigara içirmemesini küçük levhalara yazılacak sigaranın zararlarını anlatan yazılarla mani olması gerektiğini anlatıyor.

DİŞLERİ ÖNCE SARARTIP ÇÜRÜTÜYOR SONRA ÇEKTİRİYOR
Sigara içen kadın ve erkeklerde dişlerin önce sararıp çürüdüğü sonra çürük dişlerin çektirilip yaptırıldığını hatırlatan Vasfiye Goca Boran Beyaz inci gibi dişlerin iş ve özel hayatta avantaj olduğunu Saygınlık sempati kazandırdığını ifade ederek "Dişleri önce para verip çürütenler sonra tekrar para verip çektirip yaptırıyorlar. Seneler sonra sigara içtiklerine milyonlarca insan pişman oluyor" dedi.

SİGARA PARASINA UMRE VE YURT DIŞI ZİYARETİ YAPIN
Vasfiye Goca Boran şöyle devam etti: "Sigara içen kadın ve erkek senede 1500-2000 TL arası para ödüyor. Bu 2-3 senede 6 bin TL ( 3 bin Euro ) yapar. Bununla isteyen umreye isteyen bir tur şirketiyle bir haftalığına Avrupa ABD seyahatına gidip ufkunu açabilir. Yeni yerler hayatlar görebilir. Dönüşte sevdiklerine güzel hediyeler getirip sevgi ve dostluk bağını kuvvetlendirebilir.

Yurt dışı gezilerini pahalı mümkün değil gibi görenler senede sigara yüzünden kaç parayı çakmak/ kibrit ile yaktığının hesabını yapsınlar."
 
Top