Magazin Ünlülerden twitter tepkisi

cemree

=)=)
V.I.P
Twitter'ın akşam saatlerinde kapatılmasıyla birlikte ünlüler de yine Twitter üzerinden isyan etti.

Başbakanlık Basın Müşavirliği bu gece 'Twitter kapatılabilir' açıklaması yaptı. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Twitter kapatıldı. Türkiye'de Twitter'a erişimin engellenmesi üzerine akıllara Nisan 2011'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ''İnsan gerçekten hayret ediyor'' şeklinde attığı tweeti getirdi. 3 yıl önce Gül'ün attığı tweet yine en çok paylaşılanlar arasına girdi. Ünlü isimler yaşananlar karşısında sessiz kalmadı ve Twitter üzerinden isyan etti, tepkilerini işte böyle gösterdi...

CEM YILMAZ En son çıkan kapatsın beyler! İyi uykular ..

HAKAN YILMAZ Twitter'da tanışan sevgililer artık ilişkiniz yasal değil.

TUBA ÜNSAL Yassah mı dedin?????? Türküz olum biz

OKTAY KAYNARCA Tweeter'i kapat, facebook'u yok et,interneti engelle de aklımızı vicdanımızı yüreğimizi nereye gömeceksin?

ENGİN ALTAN DÜZYATAN #twitterblockedinturkey

BERRAK TÜZÜNATAÇ Aaa ben baya hala buradayım!

SARP AKKAYA Kapa kapa... Sen kapayınca girmek daha zevkli...

AHMET MÜMTAZ TAYLAN Acımadı ki!..

ATİLLA TAŞ Baktılar ortalık karışmadı, Twitter'ı kapatıp, beni müziğe döndürerek, halkın sabrıyla oynamaya çalışacaklar, ama yemez,yapmicam rahat olun!

MELİKE DEMİRAĞ Utanç verici bir durum. Sosyal medya yasaklanamaz.

METİN AROLAT Ben hakikaten herkesi hepinizi cok ozliicem :((( bana burdan yazin ulasin özletmeyin :(

OKAN ÇABALAR Türkiye Cumhuriyet Tarihinin en utanç verici dönemini yaşıyoruz...hadi bakalım hayırlı olsun!!!

BERNA LAÇİN Twitter, kalan son damla demokrasiyle birlikte uçtu gitti. İnanamıyorum. Biz ne hâle geldik!

LEVENT KAZAK Anlamayan için açıklama: twitter erişimi engellenmiştir. şu an tivit atanlar ya yurtdışında, ya dns'le oynamış ya da VPN kullanıyor. nokta.

ÖZGE ÖZDER HAYALDİ GERÇEK OLDU..HAYIRLI CUMALAR ;)

GÜLBEN ERGEN Twitter'ımız nasıl kapanır??? Düşünce özgürlüğümüz, neşemiz, paylaşımlarımız nasıl susturulur?

PINAR AYLİN Kabus gibi.. Dünyaya rezil olduğumuza mı yanayım demokrasinin bittiğine mi?

SEREN SERENGİL Günaydın İran pardon Türkiye..

ITIR ESEN YASAKLAR DeveKuşu Kabare'nin unutulmaz Müzikli Oyunu Şimdi hergün karşımızda. Keşke yine onlardan orjinal versiyonunu izleseydik.

MELİH SELÇUK Twitterı kapatamamışlar. Bir işi düzgün yapsalardı şaşardım zaten.

Düş

Özel Üye
Özel üye
gayet doğru buluyorum. Asosyal bir toplum olmaktan kurtulabiliriz belki. Sırada facebook var. Belki oturur 2 kitap okursunuz.

cemree

=)=)
V.I.P
"Belki oturur 2 kitap okursunuz."

Mara kapatılma fikrini doğru bulabilirsin. Doğru bulma amacınıda paylaşabilirsin fakat bu şekilde oluşu beni rahatsız etti. Bu forumda bir çok kişi düzenli olarak kitap okuyor. Bu cümlede ise içimizden kimse okmuyorda bu nedenle bize söylenmiş gibi bir hal var. =)

Düş

Özel Üye
Özel üye
"Belki oturur 2 kitap okursunuz."

Mara kapatılma fikrini doğru bulabilirsin. Doğru bulma amacınıda paylaşabilirsin fakat bu şekilde oluşu beni rahatsız etti. Bu forumda bir çok kişi düzenli olarak kitap okuyor. Bu cümlede ise içimizden kimse okmuyorda bu nedenle bize söylenmiş gibi bir hal var. =)
Aferin size yine genelleme yaparak yazdığım bir yorumu üzerinize alınmışsınız. Kocaman bir ülkeden bahsediyorum. Konu başlığı falan mı açayım ''Yazdığım yorumlar geneldir, forum ve forum üyeleri için değil' diye? Bir değil üç değil beş değil aynı şey onlarca kez başıma geldi. Güncel bir konu ile ilgili yorum yapıyorum ve birileri çıkıp üzerine alınıyor. En iyisimi siz konuları yoruma falan kapatın, biz sadece beğenelim. Alkışlayalım. Bu nedir yahu.
Al bakalım @YoRuMSuZ sorun yine mi bende?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ben her ikinizinde yorumunu görmemiştim ama yorumun yazıldığı yer ve hitap şekli önemli elbette @Mara. Açık söylemek gerekirse ben de yorumu görmüş olsam üzerime alınırım çünkü bu forumun içindeki insanlarız, konunu başlangıç cümlesi ile bitiş cümlesi arasında çelişki var.

Ben her ikinizinde yorumunu görmemiştim ama yorumun yazıldığı yer
gayet doğru buluyorum. Asosyal bir toplum olmaktan kurtulabiliriz belki. Sırada facebook var. Belki oturur 2 kitap okursunuz.

Yorum akışına bakıldığında son cümlenin "Belki oturur 2 kitap okuruz" şeklinde olması gerekiyodu. Bu durumda hiç kimse üzerine alınmazdı. Kendini de dışlamaman lazım değil mi, çünkü önceki cümleye kendini dahil edip son cümlede kendini soyutlamışsın.

Bunları, tartışma başka yöne kaysın falan diye söylemiyorum. Ama ne gereği var yanlış anlaşılacak cümleler kurmaya ya? Senin niyetinin buradakileri suçlamak olmadığından da, şu cümlenin yanlış anlaşılabileceğini bildiğinden de eminim. Birazcık nezaket işi çözer ya.

Lütfen, yorumlar sadece ilk konu ile ilgili olsun arkadaşlar... Forumda elbette tartışma olsun ama kıran/üzen/küstüren tartışmalar olamasın. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır, yorgunum dostlarım, yorgunum artık :)

Düş

Özel Üye
Özel üye
Tabi ya konu başlığında ve içeriğinde ünlüler var ama ben forum üyelerine söylüyorum kitap okuyun diye. Gerçekten çok mantıklı.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ya baktığın pencereye bağlı. Özellikle rica etmiştim sadece konu ile ile ilgili yorum olsun diye ama, o zaman son cümlenin öncesinde "Asosyal bir toplum olmaktan kurtulabilirler belki" ifadesini kullanmak gerekiyodu. Bak benim söylediğim de yapıcı bir yorum ama başka açıdan bakarak eleştiriyosun. Tıpkı resim.

Düş

Özel Üye
Özel üye
Tartışmayacağım bu konu ile ilgili daha fazla. Çünkü gerçekten gereksiz bir savunma içerisindesin,tutulur bir yanı yok.
Ayrıca ünlüler falan değil de harbiden birilerinin oturup bol bol kitap okuması gerekiyor. Malum okumak algıları falan bayağı geliştiriyor. Bunu üzerinize alınabilirsin. Hakaret değil, eleştiri olarak.