Ünlü isimlerin ilginç fobileri!

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Bazıları gayet mantıklı olsa da bazıları ise inanılmaz derecede şaşırtıcı bu korkuların. İşte ünlüler ve onların ilginç fobileri.

Tripofobi yani delik korkusu. Belki dünyada çok az kişide olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ancak ünlü bir isimden itiraf geldi. Kardashian ailesinin ünlü üyelerinden bir tanesi Kendall Jenner, kendisinde tripofobi olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde internette bu korkusunu itiraf eden Jenner şunları söledi, "Benim tripofobim olduğunu bilen hiç kimse var mı? Tripofobikler küçük delikli tuhaf yüzeylerden korkar. Bu yüzden pankek, petekli bal yiyemiyorum. Çok aptalca geliyor biliyorum ama sandığınızdan çok daha fazla insanda bu korku var. Hatta bu yüzden anksiyete geçiriyorum."

Kendall Jenner'ın anksiyetik atakları yüzünden geçtiğimiz günlerde annesi Kris Jenner apar topar iş için Londra'da bulunan kızının yanına gitmişti. Anne Kris Jenner, Keeping up with Kardashians isimli televizyon programında geçtiğimiz günlerde bu durumu açıkladı.

Peki tripofobi delik fobisi nedir? Peynir yüzeyindeki gibi ya da bal peteklerindekine benzer delik görüntüleri sizi rahatsız ediyorsa sizde de tripofobi olabilir. Yani delik fobisi. Kulağa tuhaf geliyor ama nadir görülen bir fobi olsa da gerçek.

Eğer bu tür objelere karşı duygusal tepkiler veriyorsanız bu fobinin bir belirtisi. Zararsız nesnelerdeki bu deliklere karşı tepki gösterilmesinin de bir nedeni var. İngiltere'deki Essex Üniversitesi'nden profesör Arnold J Wilkins'e göre fobiler normalde bir deneyim sonucunda gelişir. Bu fobinin nedenleri ise kişinin daha önce köpek ısırığına, yılan sokmasına ve benzeri şeyleri maruz kaldıktan sonra vücudunda delikler oluşması olabilir.

İşte ünlülerin bilinmeyen diğer korkuları. Scarlett Johansson'un en büyük korkusu hamam böcekleri. "Bir sabah uyandım ve yüzümde bir hamam böceğinin dolaştığını gördüm. Bir değeri de ayakabımın içindeydi. O günden beri en büyük korkum hamam böcekleri" diye anlatıyor korkusunu.

Güzel oyuncu Megan Fox o kadar çok şeyden korkuyor ki... Mesela halka açık yerlerde tuvaleti kullanmak bunlardan biri. Bunu da şöyle açıklıyor Fox: "Her ne zaman biri tuvaleti kullansa ve sifonu çekse bütün bakteriler havada uçuşuyor. Bu bakteriler de bir şekilde size ulaşıyor.

Nicole Kidman'ın en büyük korkusu kelebekler.

Hollywood'un en efendi, en mütevazi oyuncusu olarak ünlenenen Keanu Reeves, karanlıktan korkuyor