• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ultrason'da 4 boyutlu mucize

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
3D/4D görüntüleme konusunda bir çığır açan bu teknoloji sayesinde tıp dünyası artık "içimizi" çok

daha iyi görebiliyor.

Bunun özellikle hassasiyet isteyen operasyonlara yapacağı katkıdan bahsetmeye bile gerek yok.

Vücudun içini aydınlatarak görüntüleyen bu teknoloji sayesinde örneğin anne karnındaki bir

bebeğin yüzündeki ifadeleri ve hatta esnemesi bile seçilebiliyor.

2011 yılında piyasaya sürülen teknoloji kısa süre içinde sadece büyük hastanelerde değil küçük

kliniklere de yayılacak.

Monako'da bulunan Prenses Grace Hastanesi Jinekoloji ve Obstetrik Bölümü Ultrason Birim

Başkanı Dr. Bernard Benoit, "HDlive sayesinde bebeğin yüzü ve cildinin rengi bile anlaşılabiliyor.

Işığın yerini değiştirip bu kez dudaklarını, burnunu ve göz kapaklarını görebiliyoruz" diyor.

ABD'nin Massachusetts eyaletinin Stoneham şehrinde yaşayan ve kısa bir süre önce anne olan

Elizabeth Mitrano ise deneyimini şöyle anlatıyor: "Oğlum Anthony'i HDlive ultrason sayesinde ilk kez

gördüğümde hamileliğimin sonuna yaklaşmıştım ve işin keyfi kaçmaya başlamıştı. Çok rahatsız

hissediyordum kendimi. Ancak dümdüz, siyah-beyaz olmayan o fotoğrafı gördüğümde bir anda

bütün rahatsızlığım geçti. Karşımda bir insan vardı."

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
bebeğe zararı var mıdır bunun,normal ultrason bile çok zararlı,mecbur olmadıkça girmeyin diyorlar :(

bende bu gece rüyamda ikiz bebeğim olmuş gördüm,şimdi bebekleri görünce hatırladım,bu sefer kara kara bir kız,bir erkek bebeklerim olmuştu :D

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
bebeğe zararı var mıdır bunun,normal ultrason bile çok zararlı,mecbur olmadıkça girmeyin diyorlar :(

bende bu gece rüyamda ikiz bebeğim olmuş gördüm,şimdi bebekleri görünce hatırladım,bu sefer kara kara bir kız,bir erkek bebeklerim olmuştu :D

Gerekli zamanlar vardir biliyorsun canım o zamanlarda girmek yeterli ulturasona. Sonuç olarak ışın alınıyor cünkü. Bu arada Fıratımıza ikiz kardeş yolda demek :)

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Gerekli zamanlar vardir biliyorsun canım o zamanlarda girmek yeterli ulturasona. Sonuç olarak ışın alınıyor cünkü. Bu arada Fıratımıza ikiz kardeş yolda demek :)

ben her hafta gidiyordum,ne olur bakın hocam iyi mi diye,tabi bakmıyordu :D
bilemicem ikiz,eskiden beşiz olsun çocuğum olursa derdim,şimdilerde bir taneye bakamıyorum :(