Ülkemin cennet köşeleri(Türkiye de böyle yerde mi var?)

Van Gölü veya yöresel adıyla Van Denizi, Tatvan ilçesi sınırları içinde bulunan Nemrut volkan ik dağının patlaması sonucu oluşan kraterde biriken suların oluşturduğu varsayılan volkanik bir göl dür.

Trcennetkoseleri1.jpg

Trcennetkoseleri2.jpg

Sarıkamış, Kars iline bağlı ilçelerden biridir. Merkez bucağına bağlı 14, Karakurt bucağına bağlı 26, Karaurgan bucağına bağlı 15 köyü vardır. Yüzölçümü 1951 km2 olup nüfus yoğunluğu 32’dir. İlçe toprakları yüksek dalgalı düzlüklerden meydana gelir. Başlıca akarsuları Aras Irmağı ile Kars Çayıdır. Dağlık alanlar yer yer sarıçam ormanları ile kaplıdır.

Trcennetkoseleri3.jpg

Sultan sazlığı , İç Anadolu Bölgesinde Kayseri il sınırları içerisinde Develi, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinin oluşturduğu üçgen içerisinde bulunmaktadır.

Trcennetkoseleri4.jpg

Datça, coğrafi bölge olarak Ege Bölgesi ’ndedir. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Datça Yarımadası’nın en yüksek noktalarını Bozdağ (1174), Kalecik Dağı (881) Karadağ (786), Emecik Dağı (704), Yarık Dağı (615) gibi dağlar oluşturur. Arazinin % 66’sı orman alanı, %18’i seyrek çalılık ve kayalık olup sadece % 16’sı tarım alanıdır. Kızlan Ovası, Burgaz Düzlüğü, Reşadiye Ovası ile kıyı düzlüklerinin en önemlilerinden olan Karaköy Palamutbükü ve Mesudiye, ilçenin ovalarıdır.

Trcennetkoseleri5.jpg

Trcennetkoseleri6.jpg

Trcennetkoseleri7.jpg

Trcennetkoseleri8.jpg

Trcennetkoseleri9.jpg

Düzenleyen yönetici:
Biz aslında hep başka ülkelerin güzelliklerine özeniyoruz ama aslında kendi ülkemizin güzelliklerini ve değerini ne yazıkki bilmiyoruz. Bu fotoğraflara bakınca anladım.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yurtdışında birçok arkadaşım var. Çoğu özlemini duyduğumuz ülkelerde. Anlatttıklarına bakılırsa yok bizim ülkemiz gibi. Bana göre dünyanın en güzel ükesinde yaşıyoruz ve kıymetini bilmeliyiz. Sahip çıkmalı ve Türk olmakla övünmeliyiz.

BIYIKLI

V.I.P
V.I.P
Ellerinize sağlık.
Ben Türkiye'de doğduğum için Allahımın sevgili kulu hatta seçilmiş kulu olduğuma inanıyorum. Ne mutlu ki Türküm.