Üçgen Kare Ve Dikdörtgenin Hayatı

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Birgün kimsenin bilmediği bir yerde Geometri Köyü varmış. Bu Geometri Köyünde üç arkadaş yaşarmış. Bu arkadaşların adı Üçgen Kare ve Dikdörtgenmiş. Birgün bu üç arkadaş bütün herkesin hayal ettiği çikolata adasına gitmeye karar vermiş. Bu çikolata adasında volkanlar varmış. Ama çikolata püskürtüyomuş. Dikdörtgeni gemi yapıp yola çıkmışlar. Dikdörtgeni gemi yapmanın sebebi onun üçgen ve kareye göre daha büyük olmasıymış. Denizde karşılarına bir balina çıkmış. Balina onlara nereye gittiklerini sormuş. Onlarda çikolatalı adaya demiş. Balinada öyleyse bende sizinle geliyorum çünkü burada tehlikeli balıklar var demiş. Arkadaşlar balinanında gelmesini kabul etmiş. Sonra yola çıkmışlar ve uzaklarda bir ada gözükmüş. Biraz daha yaklaşmışlar ada yok olmuş. Bu dumanın bir şaşırtmasıymış. Aradan aylar geçmiş kış gelmiş. Balina ben artık yatmalı ve çocuklarımı hayata getirmeliyim. size güle güle demiş. Üçgen kare ve dikdörtgende ona el sallayıp, güle güle demişler ve karşılarına büyük bir buz kütlesi çıkmış. Hemen üçgen atlamış, sivri olan yeriyle buzları kırmış. Karşılarına deniz bekçisi çıkmış.. Onlara buzun üstüne bir çizgi çekmiş.. demiş ki; bu çizgiye bir atlayışda elinizi deydirirseniz sizi burdan geçiririm. Dikdörtgen uzun boyundan yararlanıp, atlamış ve çizgiye dokunmuş. Deniz bekçisi onları serbest bırakmış. Bu arkadaşlar çikolata adasını görmüş. Karenin dönüşü çok iyiymiş daha hızlı gidebilmek için kare kendisini dikdörtgene bağlayıp dönmeye başlamış. Çikolata adasına varmışlar. Bu üç arkadaş çok sevinmiş. Hoplayıp zıplamaya başlamış. Üçüde çikolataya ellerini bandırıp ağızlarına atmış. Atar atmaz fırtınadan da kuvvetli bir rüzgar vurmuş ve bu üç arkadaşı insanların ülkesine uçurmuş. İnsanların ülkesinde Leyla adlı bir kızla tanışmışlar. Kız bu üç arkadaşı çok sevmiş. Annesinin komşuya gittiği zamanlarda bu üç arkadaşla evde oyun oynuyormuş bir gün bu üç arkadaş aralarında konuşuyormuş. Üçgen; ben ilk başta buraya geldiğimde korkuyordum ama iyiki Leyla ile tanışmışım. O çok iyi bir arkadaş demiş ve dikdörtgen de ona katılmış..Kare de arkadaşlar bundan sonra üç kişi değil 4 kişi olduk. Leyla da bizim arkadaşlığımıza girdi demiş.Bunların hepsini Leyla duymuş ve koşup onlara sarılmış. Bir gün Geometri köyünden bir polis çıkmış. Üç arkadaşı alıp götürmüş. Leyla çok üzülmüş, ağlamış. Birden Leyla nın odasında üçgen kare ve dikdörtgenin resmi görünmüş ve Leyla 'ya seni seviyoruz Leyla demişler. Leyla da bende sizi seviyorum demiş. Gölge yok olmuş ama Leyla o üç arkadaşı asla unutmamış ve üç arkadaş da Leyla 'yı unutmamış. Hikaye burada sona ermiş...

4. Sınıfa giden aşkum yazdı