• Merhaba Ziyaretçi.
  "Güzel söz"
  konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
 • Merhaba Ziyaretçi.
  Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Twitter'ın "Kategorilere Göz At" Bölümü

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Twitter'da Önerilenler Hakkında: Kategorilere Göz At
Twitter'ın Kategorilere Göz At bölümünde Twitter'da sevilen ve takip edilen hesapları içeren ve genel ilgi alanlarına göre düzenlenmiş listeler bulabilirsiniz. Bu öneriler algoritmik olarak belirlenir ve düzenli olarak güncellenir. Burası Twitter'da yer alan birbirinden harika kullanıcıların ve çeşitli içeriğin yalnızca küçük bir kısmını temsil etse de başlangıç için oldukça iyi bir yerdir.

Kategorilere göz atarak nasıl takip edecek yeni hesaplar bulurum?
 1. Keşfet sayfasında Kategorilere göz at seçeneğine tıklayın.
 2. İlginizi çekebilecek konuların bir listesini göreceksiniz. Bir konuya tıklayın ve ilgili Twitter hesaplarının listesini görüntüleyin.
 3. Takip etmek istediğiniz kullanıcıları seçin ve yanlarında yer alan 'Takip et' butonuna tıklayarak onları takip etmeye başlayın.
 4. Bir konudaki hesapların listesine baktıktan sonra kategorilerin tam listesine geri dönebilir ('Tüm kategorileri görüntüle'ye tıklayın) ve başka bir ilgi alanı seçerek takip edecek başka ilginç hesaplar bulabilirsiniz!
 5. Kategorilere göz at sayfasının üstünde yer alan arama kutusundan konuya göre arama da yapabilirsiniz.
uRAjD.png


Bu listelerde yer alan hesaplar nasıl seçilir?
Bir kategoride yer alan hesaplar Tweetler, takipçi katılımı ve içerik özelliklerini dikkate alan bir algoritma tarafından belirlenir. Bu algoritma ilgi çekici ve sevilen Twitter hesaplarını bulur ve önerir. Twitter kullanıcılarına hitap eden yeni ve konularla ilgili hesaplar bulundukça bunlar düzenli olarak eklenir (bazı hesaplar kaldırılabilir veya değiştirilebilir de).
Kategorilere göz at sayfasında yer alan hesaplar çalışanlarımız tarafından seçilmez veya önerilmez ve kişisel tercihler veya bir editörün fikirlerine göre hesap eklenip kaldırılmaz. Bazen açıkça belirtilen 'Personel Listeleri' görebilirsiniz. Bunlar çalışanlarımız tarafından özellikle kısa vadeli amaçlar için (bir son dakika haberi, etkinlik veya bayram gibi) oluşturulan listelerdir.

Hesabımın kategorilerden birine eklenmesi için ne yapmalıyım?
Bir kategoride yer alan hesaplar bir algoritma tarafından, hesabı tanımlayıcı bilgiler, gönderdiği Tweetler ve onları okuyan kişiler dikkate alınarak belirlenir. Bir konuyla olan ilgileri esas alınır ve hesaplar düzenli olarak güncellenir. Eğer 1) kullanıcı bilgileriniz doğru ve konunuzla ilgiliyse, 2) Tweetleriniz ilgi çekici ve bilgilendiriciyse ve 3) diğer Twitter kullanıcılarıyla bağlantı kuruyorsanız büyük ihtimalle Twitter'da güçlü bir etki bırakabilirsiniz. Kategorilere Göz At listeleri personel tarafından belirlenmediği için Twitter çalışanları önerilen listelere bireysel hesapları aday gösteremez ve ekleyemezler.

Önerilen kullanıcılarla nasıl iletişim kurarım?
Diğer Twitter kullanıcılarıyla @yanıtlar ve Direkt Mesajlar aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

Lütfen bu kullanıcıların genelde çok sayıda takipçisi olduğunu ve kendilerine gönderilen her @yanıt ve direkt mesaja karşılık veremeyebileceklerini unutmayın. Onlara gönderdiğiniz tweetlerin ilgi çekici, direkt ve konuyla alakalı olmasına dikkat edin. Eğer size cevap vermezlerse kişisel algılamayın.
 
Top