• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

TV+’lılar Dünya Kupası’yla spora doydu

Televizyon izleme deneyimini değiştiren TV+’ta izleyiciler, Dünya Kupası’nın başlamasıyla 3 kat fazla spor izledi. Turkcell’in taraftar uygulaması GollerCepte üzerinden ise Rusya’da devam eden organizasyonda grup aşamasının en çok izlenen golünü Messi atarken, bu turun en çok izlenen takımı ise namağlup Belçika oldu.

Hem evden hem de mobil cihazlardan izlenebilen TV+, Dünya Kupası şöleni yaşanıyor. Dünyanın en iyilerinin buluşma noktası olan TV+’ta, Dünya Kupası’nın başlamasıyla izleyiciler 3 kat fazla spor izledi. Rusya’daki organizasyonu evinin konforunda 4K Ultra HD kalitesiyle takip eden TV+’lılar, Dünya Kupası’yla ilgili aradıkları tüm bilgilere de tvplus.com.tr/dünya-kupasi/ adresinden ulaştılar.

Kupa en çok Kayseri, Ankara ve Antep’e geldi
Dünya Kupası’nı TV+’tan takip edenler arasında ise 3 il öne çıktı. Kayserili, Ankaralı ve Gaziantepli’ler, 4 yılda bir gelen futbol bayramına TV+’tan ortak oldular.

En çok izlenen gol Messi’den
Öte yandan Turkcell’in taraftar uygulaması GollerCepte’de de Dünya Kupası heyecanı yaşandı. Rusya’nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada grup aşaması noktalanırken, organizasyona dair GollerCepte’nin ‘En’leri belli oldu. Dünya Kupası’nda grup aşamasının en popüler golü Arjantin’in yıldızı Lionel Messi’den geldi. Messi’nin Nijerya karşısında attığı gol 48 bin 532 kez takip edildi.
424 bin kişi izledi
GollerCepte uygulaması sayesinde Dünya Kupası maçlarının gollerini ve özetlerini cep telefonlarından izlenebilirken, uygulama üzerinden toplam 424 bin 43 futbolsever Rusya’daki mücadeleleri takip etti. Uygulama üzerinden turnuvanın grup aşamasında en çok izlenen karşılaşma ise A Grubu’ndaki Rusya-Mısır maçı oldu. Ev sahibinin 3-1 kazandığı karşılaşma GollerCepte uygulaması üzerinden 58 bin 50 kişi tarafından izlendi.
Tüm operatörlere açık olan GollerCepte uygulaması üzerinden 21. Dünya Kupası’nın grup aşamasında en çok izlenen takım ise Belçika oldu. G Grubu’nda yer alan Kırmızı Şeytanlar’ın 3 maçını toplam 65 bin 434 futbolsever GollerCepte uygulamasından izledi.

Tüm operatörlere açık

TV+’a özel 1 GB internet paketiyle birlikte izlemek için CANLITV yazıp 2200’a kısa mesaj gönderilebiliyor. Gollerle birlikte Avrupa’dan maç özetleri ve haberlerin de yer aldığı GollerCepte uygulaması ise Apple ve Google uygulama dükkânlarından ya da GOL yazıp 2222’ye kısa mesaj göndererek indirilebiliyor. GollerCepte kullanıcılarına videolar haricinde seçtikleri takımla ilgili birçok bilgi de SMS ile anında ceplerine geliyor.
 
Top