• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Turtle Mental Aritmetik Türkiye

kesfet

Üyecik
Turtle Mental Aritmetik Franchising

Misyon: Ülke olarak gelişen dünya içindeki yerimizi almamız için çocuklarımızın zihinsel ve fonksiyonel yeteneklerini arttırıcı, yaratıcı ruha sahip zeki, özgüveni yüksek olan başarılı bireyler yetiştirmek için, Turtle MENTAL ARİTMETİK sistemini emin adımlarla tüm Türkiye’ye yaymaktadır.

Mental Aritmetik, Özellikle 4 – 14 Yaşlarındaki Çocukların Sağ Ve Sol Beyin Lobunun Dengeli Bir Şekilde Gelişmesini Sağlayan, Konsantrasyon Ve Dikkat Becerilerini Geliştiren Bir Eğitim Türüdür.

TURTLE MENTAL ARTİMETİK EĞİTİM SİSTEMİ

TURTLE Abaküs mental aritmetik Uzak Doğuda yıllardır okullarda uygulanan, çocuklarda hızlı zihinsel gelişim sağlayan ve aritmetik beceriler kazandıran bir eğitim sistemidir. Bu eğitim sisteminde kullanılan programla çocukların aritmetik işlem yapma hızlarını geliştirip, hesap makinası kullanmadan işlemleri saniyeler içinde yapmalarını sağlıyoruz.

Bilindiği gibi insan beyni sağ ve sol lob olarak ikiye ayrılır. Birçok test sonucunda, beynin sol lobunun konuşma, matematiksel işlemler, diziler, sayılar ve analiz gibi konularda çok üstün olduğu mantıklı ve doğrusal çalıştığı tespit edilmiştir.
Yine beynin sağ lobunda, ritim, hayal kurma, renkler, boyut, müzik gibi fonksiyonların yapıldığı ortaya konmaktadır. Bu bilgilerin ışığında, günümüz başarılı insanı, beynin her iki yarısını da dengeli bir şekilde kullanabilen ve gerektiğinde birinden diğerine kolaylıkla geçebilen insan olarak değerlendiriliyor.
İşte sistemimizle kazandırmayı hedeflediğimiz zihinsel beceriler olarak; zeka düzeyini arttırmak, konsantrasyonu güçlendirmek, hayal gücünü arttırmak, kendine güven duygusunu güçlendirmek olarak sıralayabiliriz.