• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Türkiye'nin fransa yaptırımları

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Türkiye'nin fransa yaptırımları

Fransa Meclisi'nde Ermeni iddilarını inkar edenlerin hapse atılmasını öngören yasa tasarısının kabul edilmesi Türkiye'de çok sert tepkiyle karşılandı.

Erdoğan Fransa'ya yaptırımları açıkladı

Fransa ile her türlü siyasi istişareyi durduruyoruz.

Şimdi tabi Fransa ile ilişkilerimizi gözden geçiriyoruz, bundan sonra ki Fransa tavrına göre bizde tedbirlerimizi etap etap hayata geçireceğiz.

Şuanda istişareler için Paris büyükelçimizi Ankara'ya çağırıyoruz, şuandan itibaren ikili düzeyde gerçekleştirilmesi gereken karşılıklı ziyaretler, seminer, eğitim, kurs gibi faaliyetleri iptal ediyoruz.

AB çerçevesinde ki eşleştirme projelerinde Fransa ile artık işbirliğine gitmeyeceğiz. Fransa ile hertürlü siyasi istişareyi durduruyoruz, ikili askeri faaliyetler ve ortak tatbikatları şuandan itibaren iptal ediyoruz.

Askeri uçuşlar için yıllık toplam verilen izin uygulamasını iptal ediyor her uçuş için tek tek izin uygulamasına geçiyoruz.

Askeri gemilerin liman başvurularnı bugünden itibaren iptal ediyoruz. Altını çizerek şöylüyorum bu ilk etaptır. Hiç bir tereddüte maruz kalmaksızın kararlılıkla uygulanacaktır. Olayların seyrine göre yeni tedbirler de gündeme gelecektir.

Biz tarihimizle gurur duyuyoruz. Bizi sıkıntıya düşürecek bir tarihimiz yok.

Biz bütün arşivlerimizi açtık. Tarih parlamentolarda yazılmaz. Oylamalarla ancak çarpıtılır. Tarihi çarpıtanları, tarih de halklar da affetmeyecektir.

Suskun

V.I.P
V.I.P
Biraz önce haberlerde izledim,çogunluk yoktu 45 milletvekiliyle yasa kabul edildi.Öneri sahibide Cezayir -Tunus melezi Fransada büyüyen bir bayan milletvekili.Kime neye hizmet ediyorsa

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
evet Valerie Boyer..Kadın tasarıyı sunarken resmen dedi ki iş adamlarımız çekinmesin,bu Türklerden bi cacık olmaz, boykot moykot yapamazlar..Bizde bunu izledik yazıklar olsun..:mad:

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
Ab ye girmemize karşı çıkmışlardı..yanlış hatırlamıyorsam...
Bir de senatoları varmış bunların..Orda da kabul edilirse yasallaşacak sanırım..
Yapılması geren söylenen yaptırımları en üst düzeyde uygulamak..
Zaten Dünya da ki tek soykırım yahudi soykırımıdır..Bi de bunların pkk ile de ilişkileri var..Kaşıntı artmış demek ki..:@

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ve biz de Cezayir'de Fransa'nın yaptığı katliam için bir anıt yaptırmayı düşünüyormuşuz :)

PKK kapmlarında Ermenilerle Kürtlerin kardeş oldukları propagandası yapılıyormuş. Fransa cumhurbaşkanı galiba çok etkilenmiş bu yakıştırmalardan ki Türkler'e karşı tutumunu bir an olsun yumuşatmadı (kendileri Ermeni asıllıdır). Ankara'ya geldiğinde Melih Gökçek'in Sarkozy karşısındaki sakız çiğneme tutumunu hiç yadırgamadım. Sonuna kadar hak etmişti bu hakareti. Fransa'nın sanki bize düşmanlığı yeni birşeymiş gibi de çığırtkanlık yapmamak lazım. Ne zaman dostumuz oldu ki?

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
dersimde soykırım yapıldı diyenler buna cevap veremezler,biz istedik bunların böyle olmasına ben fransaya suç bulmuyorum,Türkiye de siyasetçi yok,siyaset yok,laf kalabalığından başka bir halt bilmeyen bir zihniyet var.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ben de Fransa'yı hakikaten suçlu bulmuyorum. Direkt potansiyel düşman bunlar, o yüzden suçlu bulmakla uğraşamam zaten.