• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin 3 tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen Avrupa’nın en az balık tüketen ülkesi durumunda. Obez ülkeler liginde birinci sıraya yükseldi.

yesim434

Hırçın Karadenizli
V.I.P
Türkiye’nin 3 tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen Avrupa’nın en az balık tüketen ülkesi durumunda. Obez ülkeler liginde birinci sıraya yükseldi.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) verilerine göre Türkiye, Avrupa’da en az balık tüketen ülke. FAO’nun son verilerine göre; kişi başı yılda ortalama 5 kilogram balık tüketen Türkiye, Avrupa Balık Ligi’nde son sıralarda bulunuyor.

Listeye göre “balığı en az seven” ülke Türkiye

Yapılan araştırmaya göre “balığı en az seven” ülke Türkiye. Türkiye’yi diğer Balkan ülkeleri izliyor. Arnavutluk yılda 9 kilogram, Romanya 8 kilogram, Bulgaristan 7 kilogram; Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan ve Macaristan ise 6 kilogram deniz ürünü tüketiyor.

Türkiye en az kırmızı et yiyen ülkeler arasında

FAO’nun verilerine göre “kırmızı et tüketimi” verilerinde de benzer bir durum var. Avrupa’nın en çok et tüketen ülkesi kişi başı 99 kilo ile İspanya. İspanyolları; Portekiz 95 kilogram ile, İzlanda 91 kilo, Polonya 88 kilo ile ve Avusturya 87 kilo ile izliyor. Türkiye ise Arnavutluk, Kuzey Makedonya ve Moldova ile birlikte yıllık kişi başı 39 kilogram tüketim ile en az kırmızı et tüketen ülkeler arasında.

Türklerin yüzde 32,1’i obez

En az balık ve kırmızı et yiyen Türkiye, ‘Avrupa Obezite Ligi’nde şampiyon. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) verilerine göre, Türklerin yüzde 32,1’i obez. Türkiye’yi yüzde 27,8 ile İngiltere, yüzde 25,3 ile İrlanda, yüzde 26 ile Çekya, yüzde 26,4 ile Macaristan ve yüzde 26,3 ile Litvanya izliyor.
 

yilmaz27

Sen uzakken sarar ecelim ve yangının dağılır evime
Özel üye
zaten türkiye geneli ele alinmis
ona bakilirsa gercekten en ucuz baligi bizim uretmemiz gerek her tarafta bolluk ama iunsanlari anliyamadim bir türlü ispanyada balik
her yemekte her yerde var istemedigin kadar deniz urunleri bizde ............... kuru fasulye :-))
 
Top