Türkiye'de Yatak Bulunamadığı İçin Bir Kadının Öldüğü Gün, Londra'dan Özel Uçakla 'Hasta' Getirildi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

İngiltere'nin başkenti Londra'da durumu ağırlaştığı iddia edilen koronavirüs hastası Erdal Yetimova, AKP'li milletvekilinin araya girmesi sonucu Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçakla Türkiye'ye getirilerek tedavi altına alındı. Akciğer rahatsızlığı olan Aslı Özkısırlar isimli kadın ise 25 gün hastanede boş yatak beklerken bugün yaşamını yitirmişti.

İngiltere'nin başkenti Londra'ya yaşayan Erdal Yetimova Kovid-19'a yakalandı. Hastaneye başvuran Yetimova, rahatsızlığının ağır seyretmediği gerekçesiyle tedavisinin evde süreceği belirtildi. Evde tedavisi sürerken durumunun ağırlaştığını ifade eden Yetimova, ailesi tarafından bir kez daha hastaneye götürüldü. Yetimov'un durumu üzerine ailenin, AKP İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya ile temasa geçtiği öğrenildi.

Gerekli girişimlerin ardından Yetimova'nın Londra'dan Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçakla İstanbul'daki Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan AKP İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya,"Büyük Türkiye vatandaşını yalnız bırakmaz. Kovid tedavisinin yanı sıra, Türkiye'ye nakli için gönderilen uçağımıza ambulans araç hizmeti dahi verilmeyen Union of International Democrats İngiltere Başkanı kardeşim Erdal Yetimova'yı kuyruğunda Türk bayrağı olan Ambulans uçağımız ile İngiltere'den Türkiye'ye getiriyoruz. Süreci başından sonuna kadar takip eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; T.C. Sağlık Bakanlığı Bakanımız Dr. Fahrettin Koca , Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Efkan Ala'ya emekleri için teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.

Aynı gün bir kadın "yatak olmadığı" için yaşamını yitirdi​

İzmir'de takı satarak geçimini sağlayan Aslı Özkısırlar, akciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmek için 25 gün boyunca hastanelerde yatak bulamamıştı.

Özkısırlar, Twitter'da konuyu dile getirip Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya isyan etmişti.

Günlerce tedavi için yatak arayan Özkısırlar, bu sabah yaşamını yitirdi.

Özkısırlar yaptığı son paylaşımda, "Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak yok. Ama siz yapın kongrenizi. Benim çektiğim ağrının eziyetin ne önemi var sonuçta. Sürünerek ölürsünüz umarım" demişti.
20 gündür hastanede yatak bekleyen bir kadın ve lebaleb kongreler... Sözün bittiği yerdeyiz!

Akciğer rahatsızlığı olan genç bir arkadaşımızı kaybettik bugün. Daha doğrusu hastanelerde yer bulamadığı için aramızdan ayrıldı Aslı Özkısırlar.​

Aslı'nın nadir görülen bir romatizmal sendromu olduğunu söyleyen ailesi, yaklaşık 20 gündür kızları için yer arıyordu. Günler süren çabaların ardından 2 gün önce Aslı'ya yer bulundu ama artık çok geç kalınmıştı.

Kaynak
https://onedio.com/haberler

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Hastanede boş yatak yok yalanına inanmıyorum. Artık böyle içi boş yalanlara inananı zor bulursunuz.

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Evet dünyanın çeşitli ülkelerinden bakıma muhtaç vatandaşlarımız getirildi getiriliyor, çok iyi hizmet devlet vatandaşına sahip oluyor. Sağlık sisteminde Türkiye dünyanın en iyi ülkelerinden biri. Heleki son 5 yılı hastane ile içli dışlı biri olarak böyle ucuz iftiralara karnım tok. Çamur at izi kalır misali. Bu zihniyet karamsarlıktan, iftiradan başka iş yapmaz bunun gibileri eksik olmaz inanmak isteyenlerde hemen üzerine atlar.
Hani tv de bir proğram var izlemenizi tavsiye ederim. Proğram üç dört dakika sürüyor adı " Doğrusu ne demedikçe yalanların sonu gelmez"

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Evet dünyanın çeşitli ülkelerinden bakıma muhtaç vatandaşlarımız getirildi getiriliyor, çok iyi hizmet devlet vatandaşına sahip oluyor. Sağlık sisteminde Türkiye dünyanın en iyi ülkelerinden biri. Heleki son 5 yılı hastane ile içli dışlı biri olarak böyle ucuz iftiralara karnım tok. Çamur at izi kalır misali. Bu zihniyet karamsarlıktan, iftiradan başka iş yapmaz bunun gibileri eksik olmaz inanmak isteyenlerde hemen üzerine atlar.
Hani tv de bir proğram var izlemenizi tavsiye ederim. Proğram üç dört dakika sürüyor adı " Doğrusu ne demedikçe yalanların sonu gelmez"
ben onu yazarken kesinlikle baska ulkeyi kast etmedim ben isvicreden bahsettim ve burdan kac kisi gitti tabiki rahatsiz olurlar gidebilir ama burda kesinlikle sen hasta olucaksin sana bakmiyacaklar yok öyle birsey
anca söyle birsey olur sen oranin vatandasi olursun izine gidersin vs vs sonra hasta olursun seni getitirir devletin yada yasadigin ülke ama sen burda hasta olucan yasadigin ülke sana bakmiyacak yok öyle birseyy arkadass

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
O programa ara ara bende denk geliyorum abim ?