• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Turkcell’li atletler Berlin’den rekorlarla döndü

TURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nun iş birliği ile yeni bir döneme giren Türk Atletizmi’nin yıldızları Berlin’deki Avrupa Atletizm Şampiyonası’ndan 5 madalya, 1 Şampiyona Rekoru ve 8 Türkiye Rekoru ile döndü. Ramil Guliyev, Dünya şampiyonluğundan sonra Avrupa Şampiyonası’nda da zirveye çıkarken, milli sporcular da 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde TURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell ile Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizmi, Berlin’deki Avrupa Atletizm Şampiyonası’ndan önemli başarılarla ayrıldı. Ay-yıldızlı sporcular, şampiyona rekoru ile altın madalya kazanırken, iki Avrupa ikinciliği, iki de Avrupa üçüncülüğünü ülkemize getirdi.
Ramil Şampiyona Rekoru kırdı
Ramil Guliyev’in erkekler 200 metrede Şampiyona Rekoru kırarak altın madalyaya ulaştığı Avrupa Şampiyonası’nda, Yasmani Copello erkekler 400 metre engellide, Türk Milli Takımı da 4x100 Bayrak yarışında gümüş madalyanın sahibi oldu.
Berlin’de Türkiye’ye ilk madalyasını Jak Ali Harvey 100 metrede Avrupa üçüncülüğü ile getirirken Yasemin Can da 5000 metrede Türkiye’ye bronz madalya kazandırdı.
8 Türkiye rekoru yenilendi
Bir hafta süren Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda atletlerimiz 5’i büyükler, 3’ü de gençler kategorilerinde olmak üzere 8 Türkiye rekorunu da yenilemeyi başardı.

Sporcularımız ve madalyaları:
ALTIN:
Sporcu Disiplin

Ramil Guliyev Erkekler 200 Metre
Gümüş:
Sporcu Disiplin

Yasmani Copello Erkekler 400 Metre Engelli
Türkiye Erkekler 4x100 Metre
Bronz:
Sporcu Disiplin

Jak Ali Harvey Erkekler 100 Metre
Yasemin Can Kadınlar 5000 Metre
 
Top