Türkan Şoray - ( 1945 - ... )

LâL

ღ GALATASARAY ღ
Türkan Şoray Kimdir ?

28 Haziran 1945'de İstanbul’da doğdu. Babası Halit Şoray devlet demir yollarında memur, annesi ev hanımıydı. Maddi imkanların kısıtlı olduğu bir ailede dünyaya geldi. Öğrenimine Rami Taş mektebinde başladı fakat sürekli mahalle değiştirdiklerinden, eğitimini 1956’da Feriköy ilkokulunda tamamladı.

1954’te Meliha ve Halit Şoray çifti boşanır. Çocuklar annede kalır. Karagümrük Sarmaşık Sokak’a taşınırlar. Burada ev sahiplerinin kızı Emel Yıldız'la tanışır, onun sayesinde de Yeşilçam’a adım atar. Bir gün onunla beraber film setine gider ve böylece ünlü “Yeşilçam Sokağı”na adımını atmış olur. Şoray o dönemde on beş yaşındadır. Emel Yıldız, o sıra “Köyde Bir Kız Sevdim” adlı filmin başrolünde oynayacaktır. Bir gün filmin setine Şoray'ı da götürür. Kenarda bir yerde otururken Türker İnanoğlunun dikkatini çeker. Şoray’la tanıştırılır. İnanoğlu başrol için Türkan Şoray’ın daha uygun olacağına karar verir. Şoray’ın Yeşilçam’a girişi de böylece gerçekleşir.

i399u7V.jpg

Bir Yıldızın Doğuşu (1960’lar)Türkan Şoray bu filmin ardından yeni yeni teklifler almaya başlar. Çevirdiği filmlerle, özelikle magazin basının dikkatini çeker ve ilk kez, dönemin ün yapmış haftalık popüler dergilerinden “Sinema” ya kapak olur (15 Mart 1961, s.18). Ardından Artist, Büyük Gazete ve Ses Dergilerine..

1960 yıllarla birlikte Şoray’ın başarı grafiği de yükseliyordu. Artık yaşamında herşey değişmekteydi ve bu değişiklik sosyal durumdan fiziğine kadar her şeyine yansıyordu. Erkeklerden gördüğü ilgi ve artan seyirci ilgisi ona güven kazandırıyordu. Artık kararsızlıktan kurtulup kadınlığa adım atıyordu. Artık daha şuh biri halini alacaktır. Bu değişimiyle gerek Yeşilçam çevrelerinde gerek seyircisi arasında büyük bir etki gücüne sahip olur.

Ninova

Ya heRru Ya MeRru !
ya bu kadın kadar guzel bulmuyorum hıcbır kadını bu yasında daha o gozler o bakış on numara ajda pekkan gerdırıp duruyor bunun tırnagı olamaz hele hande yener hıc olamaz balık suratlı :D

LâL

ღ GALATASARAY ღ
ya bu kadın kadar guzel bulmuyorum hıcbır kadını bu yasında daha o gozler o bakış on numara ajda pekkan gerdırıp duruyor bunun tırnagı olamaz hele hande yener hıc olamaz balık suratlı :D

Benim Göz Bebeğim Ya Bunlar Gibi Nice Resimleri Var :P

E54mUhl.jpg

Ayrıca ;
Türkan Şoray Kirpiği Der Susarım
:uyz: :foto

qu3aJ4I.jpg

MAŞALLAH :utangac: