• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Türk Telekom’un Marifetleri(KAPATMA BAŞKA ŞEY,İPTAL BAŞKA ŞEYMİŞ)

wien06

V.I.P
V.I.P
Arkadaslar bugün nette bir sitede asagidaki yazi dikkatimi cekti. Ben yurt disinda oldugum icin asagidaki durum benim basima gelmedi. Sizleri bilgilendirmek icin bu konuyu sizinle paylasmak istedim.

KAPATMA BAŞKA ŞEY, İPTAL BAŞKA ŞEYMİŞ…

İsmi Türk Telekom ama, aslında pekte türk olmayan telekomun yeni marifetleri :

Telefon, kablo TV ya da ADSL hattını “iptal” ettireceklerin dikkatine.

Merhaba ,

Bir buçuk sene önce evimden taşındım.Telefon,ADSL,kablolu TV’yi kapattım.Taşındığım eve yeni telefon ve ADSL bağlandı.Geçen hafta Türk Telekomun avukatı olduğunu söyleyen bir sahıs beni aradı,kapattığım telefonun 445 TL.borcundan dolayı icraya verildiğimi, ödemediğim takdirde haciz yapılacağını söyledi.Borcun nereden kaynaklandığını sordum, o da telefonu kapatmışsınız sabit ücretleri ödememişsiniz borcundan dolayı telefonunuz kapanmış,adresinize mektup gönderdik size ulaşamadığımız için de icraya verdik dedi.(birbuçuk sene bekliyorlar,teknolojinin imkanlarını kullanarak bana ulaşmak akıllarına şimdi geliyor)

İşin özeti,

Kapatma : Numarayı ileride kullanabilirim…

İptal : Numarayı hiç kullanmayacağım…

farklı anlamları olan iki kelime.

Ben belki on kere telefon kapattım, bu güne kadar iki kelimenin anlam farkından dolayı borçandırılmadım. Demek ki,(iptal ve kapatma) iki ayrı form var ve görevli şahıslar tarafından da ikaz edilmediğimiz için böyle bir durumla karşılaşıyoruz. Telekomda binlerce vatandaş kapatma mağduru.(Şişli’de görünen 2000 kişi).Türkiye genelinde kaç kişi olduğunu tahmin etmek zor değil.

Böyle kelime oyunu ile mağdur olmamak için çevrenizi bilinçlendirin.

Ülkemizde çok sıradan, çok oalsı bir durum. Birkaç ay önce birden fazla cep telefon hattı kullanıyordum. Her yöne sabit tarifelerden bir tane alıp diğer tüm hatlarımı kapattırdım. Anlaşma 2011 yılına kadar her yöne sabit ücret 45 TL ve 1500 dakika idi. Bayi bu taahhüdü verdi ve imzalayıp geçtim. 1 ay kullandım ki telefonuma gelen mesaj tarifemin 60 TL'ye yükseltildiğini söylüyordu :)

Nerde kaldı taahhüt dediğimde ise yazılı tarifenin geçerli olduğu söylendi, meğer yazılı anlaşma metninde hukuk dilinde yazılmış ibare bizim elimizi kolumuzu bağlıyormuş :)

Maalesef böyle bir ülkedeyiz. Şu an üşenmekten kaynaklanan nedenle hala 60 TL lik tarifedeyim ama sabit 60 TL dediklerini bakmayı kuyruğuna ekledikleri vergiler ve eklentilerde 70 TL den aşağı asla ödemezsiniz :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
En basitinden biz tasinirken ev numarasini degistiricektik.. Sirf kapama acmadan dolayi ücret gitmesin diye nakil ettirdik numarayi..
Nakil ettirirken hicbisi söylenmedi bize bi iki ay sonra tel degilde, internet faturamiz 43 gelecek yerde 75 falan geldi buda nakil bedeliymis..
En azindan kapattirir adsl'in yeni kampanyalarindan yararlanirdik.. ama isi biliyorlar :)

Bide internet sifremiz bize sorulmadan degistirilmis bi hafta internete girmeyi denedik kablolarimi yanlis bagladik sandık.. defalarca aradık telekomu. en sonunda babam fena kizdi telekoma. bi tıkla aslinda hesabımızdan hatanın sifreden kaynaklandigini görebileceksen farkli farkli telekom elemanına aktarıldı hat. yani bi hata düzeltmesi icinde baya telefon yazdı.. Babamin fircasindan sonra sifreden kaynaklandigini söylediler.. O bi hafta boyunca internete giremedik ama yinede internet ücreti bize yazdı.. oturduklari yerden hem para kazaniyorlar hemde insanlari kandiriyorlar..

ImmoRtaL

Üyecik
Bu ay içinde bende telefon ve adsl hattımı iptal edicem iyi oldu bunu paylaşmanız tşk ederim dikkatli olmak lazım halkı kazıklamak için ellerinden geleni yapıyorlar hiç bi kampanya vadedilen süreye kadar sürmüyor sürsede bazı arkadaşlarımızın dedigi gibi fiyat artıyor saçmalık

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
böyle ciddi bir sosyal konuyu bu platforma taşayıp bilgi paylaşımında bulunduğunuz için kendi adıma teşekkür ederimmmmm.. bilinçlenmek bilinçlendirmek çok özel ve güzell bir sosyal olgudur....Esen kalın..

Bakın bu bana Pazartesi gün lazım olacak. Yani kapatma değil iptal yazmam gerekiyor demek ki :)

Artık telekomla bağlarımı koparma zamanı geldi. Hafta içinde (salı gün) fiberoptik kablo altyapısına sahip süperonline'a geçmiş bulunuyorum. Çok daha hızlı ve artık sadece internet bağlantısı için kullandığım ev telefonuna da ihtiyaç yok :)

Pazartesi gün hem ttnetin hem telefonunu hem de internet aboneliğini bitiriyorum. Kahretsin 6 aydır yarı fiyatına kullanıyodum onların ücretini kapatma sırasında peşin isteyecekler :)

Ama şöyle bir durum var superonline hem modeminizi veriyor hem de 3 ay boyunca tamamen ücretsiz kullanıyosunuz, eve gelip bağlantıyı kendileri hallediyorlar. Tavsiyemdir. Gayet hızlı ve sorunsuz....