Türk Taksi Şöförü İsveç’te Kahraman Oldu

BruceLee

Üye

images

TAKSİ ŞOFÖRÜ İSVEÇ'TE KAHRAMAN OLDU

İsveç'te yaşamını taksi şöförlüğü yaparak sürdüren Türk vatandaşı Ömer Temel, havalimanına bıraktığı müşterisinin cüzdanını ve kartlarını evde unuttuğunu fark edince kendi kartını verdi. Bu cömertliği karşısında İsveç halkı onu kahraman yaptı.
Taksici, kahraman ilan edildi!

Türk vatandaşı olan Ömer Temel, havalimanın götürmek için aracına aldığı müşterisinin kartını ve cüzdanını evinde unuttuğunu öğrenince kendi kartını vererek cömertlik sergiledi. Bu davranışı tüm İsveç medyasının dikkatini çekti. Ülkenin en büyük gazetesi olan Dagens Nyheter olayı manşet haber yaptı. Sosyal medya paylaşımlarında da kahraman ilan edilen taksici, "Türk milleti iyiliksever millettir, bizim milletimiz için bu tür iyilikler normal karşılanıyor. Ama İsveç gibi ülkelerde anormal karşılandı." şeklinde konuştu.
Yolcu şaşkınlık geçirdi!

Olayın İsveç medyasında bu kadar büyük yer almasına şaşıran Temel, yaşadığı olay hakkında şu şekil konuştu:
"Perşembe günü sabah 06.00 civarı Christer Östlund isimli müşteriyi havalimanına götürmek için evinden aldım." Varış noktasına yaklaştığımızda müşteri panikledi, cüzdanını ve banka kartını evde unuttuğunu dile getirdi. İki günlüğüne yurt dışı gezisi varmış. Ben de ücreti sonra ödeyebileceğini dile getirdim ve gittiği ülkede mağdur olmaması adına banka kartımı vermeyi teklif ettim. Teklif onun için oldukça şaşırtıcıydı. Tekrar tekrar bunu gerçekten yapıp yapmadığımı sordu. Her müşterime bunu yapıp yapmadığımı sordu.
Bu yaptığını kimse yapmaz!

Olayın ardından telefon geldiğini ve havalimanına yolcusunu karşılamaya gittiğini söyleyen taksi şöförü Temel, yolcusunun hala şaşkınlıklar içerisinde olduğunu dile getirdi. "Beni gördüğünde bu iyiliği ona İsveçlilerin bile yapmadığını söyledi. Ben de ona biz Türkler için gayet olağan yardımlaşma olduğunu dile getirerek konuyu kapatmaya çalıştım."
Parayı Almadım!

Olayın ardından kendisine 30 Bin Kron teklif edildiğini söyleyen Temel, gezileri esnasında 4 bin kron harcama yaptıklarını ancak verdikleri bu yüksek teklifi kabul etmediğini söyledi.