• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Turgut Özal Suikastine Uğur Mumcu Tespitleri

kısacaben

Katılımcı
27.09.2010 tarihli ana haber programında arşivini karıştırıp son röportajını paylaşan uğur dündar suikast iddaları için neler dedi

TURGUT ÖZAL'IN ADINI KULLANIYORLAR
Suikast iddialarını sık sık gündeme getiren Korkut Özal ve Ahmet Özal'a yüklenen Dündar: ''Turgut Özal'ı çok sever ve sayardım. Onun da benimle ilgili düşünceleri son derece olumlu. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın. Ancak ağabeyi Korkut Özal ve oğlu Ahmet Özal nedense bu suikast girişimi olayını ikide bir temcit pilavı gibi gündeme getirmekte ısrarlılar. Acaba amaçları merhum Turgut Özal'ın adını kullanarak gündemde yer almak mı doğrusu bilemiyorum'' sözleriyle bu iki ismi hedef aldı.

DÜNDAR'IN BAŞINDAN GEÇEN MASALSI OLAY
Bundan 12 yıl önce Ahmet Özal ile bir röportaj yaptığını ifade eden Dündar, başından geçen ilginç bir olayı izleyici ile paylaştı. Ahmet Özal'ın ortaya atmış olduğu iddialar karşısında hala şaşkın olduğu gözlenen Dündar, olayı şöyle özetledi: ''Turgut Özal'ın ölümünden sonra Ahmet Özal beni aradı ve şaşkınlığa uğratan bir açıklama yaptı. Anlattıklarına bakılırsa merhum Turgut Özal'ın için Topkapı'da inşa edilen anıt mezar zaman darlığı nedeniyle cenaze törenine yetiştirilemiyormuş. İşte tam bu sırada ortalıkta aksakallı, nur yüzlü bir ihtiyar belirmiş. İnşaat ustası görünümündeki bu ihtiyar anıt mezarın törene yetiştirilmesini sağlamış. Ahmet Özal bunları bir evliyadan, ermişten söz eder gibi anlatıyordu. Bunu haber yapmamı istedi. Bende görüntüsü varsa müthiş bir haber olur dedim. Hayır, herkes görmüş ama kimse bu dedeyi görüntüleyememiş dedi. Ahmet Özal'ın bu masalımsı olaya inanmasını doğrusunu isterseniz saygıyla karşılıyorum. Ancak hem Korkut Özal'ın hem de Ahmet Özal'ın ellerinde hiçbir belge olmaksızın birilerini komplo teorileri ile suçlayıp tarih önünde mahkum etmelerini saygıyla karşılamak mümkün değil. Lütfen merhum Turgut Özal'ı mezarında rahat bırakın, kemiklerini sızlatmayın.''

işte Uğur Dündar dan o hikaye