Tümerrrr

BIYIKLI

V.I.P
V.I.P
Zidane, Rapaic, Cruyff ve şimdi de Tümer... Gençler tarafından idol olarak görülen futbolcuların alenen sigara içmesi yadırganıyor. Buna son örnek de Fenerbahçeli futbolcu Tümer. Yıldız futbolcu Tümer Metin, eşinin dedesinin cenazesinde sigara içerken görüntülendi. Uzmanlar bu hareketin çok yanlış bir olduğu görüşünde birleşti...

Zaman Gazetesi'de yer alan Yasin Tuncer'in 'Yeşil Sahalar Dumanaltı' başlıklı haberine göre, Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Tümer Metin'in sigara içerken fotoğraf karelerine yakalandı. Bu hareket uzmanlarca çok yanlış bir olarak değerlendirildi.

Dünya futbolunun en büyük yıldızlarından Fransız futbolcu Zinedine Zidane'ın 2006 Dünya Kupası'nda otel lobisinde sigara içerken görüntülenmesi, yıllar önce efsanevi futbolcu Johann Cruyff'un Barcelona'da oynarken maçlardan önce bile sigara tutkusundan vazgeçmemesi kötü birer örnek olarak karşımızda duruyor.


F.Bahçe'nin eski Hırvat futbolcusu Milan Rapaic'in sigaraya düşkünlüğü o dönemdeki teknik direktör Werner Lorant'ı bile çileden çıkarmıştı. Rapaic, Mustafa Denizli döneminde Almanya kampında toplantıyı terk edip, sigara molası vermişti. Türk futbolunda sigara tiryakileri arasında Rıdvan Dilmen, Cevat Prekazi, Recep Çetin, Faruk Yiğit, Pascal Nouma'yı da gösterebiliriz.


Marmara Üniversitesi Spor Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Müslim Bakır, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, ünlü bir futbolcunun toplum önünde sigara içmesinin affedilecek bir davranış olmadığını dile getirdi.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Teoman adlı şarkıcı da çocuklarla konuştuğu sırada sigara içerken görüntülenmişti. Ancak bu olayın arkasında büyük para babaları var. Bir nei reklam ve karşılığına büyük paralar döndüğü basında o zamanlar yer almıştı.
 
Top