Tüm Zamanların En İyi Oyun Müzikleri

Lelis

Ben O Eski Ben Değilim!!!
V.I.P
Tüm Zamanların En İyi Oyun Müzikleri
Geçmişten günümüze birçok farklı oyun çıktı. Bu oyunların bazıları bizi hikayesiyle büyülerken bazıları da sahip olduğu muhteşem grafiklerle etkiledi. Biz, bugün biraz daha farklı bir yaklaşım uygulayarak içerisindeki müziklerle bizleri etkileyen oyunlara ve o müziklerin kendilerine odaklanacağız.

16. Max Payne 315. Super Mario Bros.


Belki de tüm zamanların en çok oynanan oyunlarından biri olan Mario, doğal olarak en çok dinlenen oyun müziklerinden birine de sahip. Kiminin hoşuna gitmese de bu efsane müziği listemize eklemesek olmazdı.

14. Call of Duty: Modern Warfare 2 – Extraction Point


Hans Zimmer'ın imzasını taşıyan yapıt, unutulmaz oyun Call of Duty: Modern Warfare 2'nin havasını mükemmel bir şekilde aktarıyor diyebiliriz. Tabii ki oyun içerisinde duyduğunuz zaman ortaya çıkan duygular bir hayli farklı.

13. World of Warcraft – Arthas My Son


MMORPG denilince akla ilk gelen oyunlardan olan World of Warcraft, etkileyici müzikleriyle de öne çıkıyor. Bu da oyuncuların sıkılmadan oyunun içerisinde daha fazla vakit geçirmesini sağlamada büyük bir rol oynuyor diyebiliriz.

12. Death Stranding – I'll Keep ComingHideo Kojima'nın geçtiğimiz sene çıkardığı ve atmosferiyle oyuncuları içine çeken oyun; yalnızca grafikler konusunda değil, aynı zamanda müzikler konusunda da oyuncuların beğenisini kazandı.

11. The Legend of Zelda


Nintendo'nun en başarılı oyunlarından biri olan The Legend of Zelda, oyunun içinde geçtiği dünyanın haricinde müzikleriyle de son derece öne çıkan bir oyun olmasıyla biliniyor.

10. Undertale – Megalovania


Son zamanlarda kendinden sıkça söz ettiren ve yurt dışında 'meme' müziği haline gelen Undertale – Megalovania, oyunun havasını değiştiren müzikler arasında yer alıyor.

9. League of Legends – Warriors


Imagine Dragons'ın 2014 yılında efsanevi MMORPG oyunu için hazırladığı şarkı, oyunu oynamayanlar tarafından dahi sevilmesi nedeniyle büyük ses getirdi. Bu da şarkının listemizde yer edinmesine yol açtı diyebiliriz.

8. GTA: San Andreas


Bir neslin daha başlangıçtaki sprey boya sesinden tanıdığı unutulmaz müziğe sahip olan San Andreas, yazımızın başında belirttiğimiz tüm özellikleri içinde barındırıyor. Yalnızca müzikleriyle değil aynı zamanda hikayesiyle ve oynanışıyla da büyüleyen oyunun müziği de listemize girmezse olmazdı.

7. DOTA 2


En karışık MMORPG oyunlarından biri olan DOTA 2, binlerce oyuncuyu yalnızca oyunun kendisiyle değil, aynı zamanda müzikleriyle de etkilemeyi başarmış bir oyun olarak biliniyor. Oyunun ana tema müziğiyse birçok kişinin çalma listesinde yer alıyor diyebiliriz.

6. Need for Speed: Underground 2 – Riders on the Storm


Birçok kişinin ilk araba kullanma deneyimlerini yaşadığı oyunun efsanevi müziklerinden olan Riders on the Storm, orijinal şarkıya çok daha farklı bir hava katarak karşımıza çıktı. Orijinalinde The Doors'un seslendirdiği şarkı, oyun için Snoop Dogg ile tekrardan kaydedildi. Sonuç olarak gelecek nesillere aktarabileceğimiz harika bir oyun müziği bizlere kaldı diyebiliriz.

5. The Last of Us


Birçok PlayStation oyuncusuna göre PlayStation'a gelmiş en iyi oyunlardan biri olan The Last of Us, çok ciddi bir hayran kitlesi kazandı. PlayStation 3'te çığır açan oyun, hikayesiyle de oyuncuları büyüledi. Tabii ki oyuncuların büyülendiği tek nokta oyunun hikayesi değil, aynı zamanda müzikleriydi.

4. The Elder Scrolls V: Skyrim – Dovahkiin (Dragonborn)


Skyrim'i başlatırken yalnızca oyun oynamak değil, aynı zamanda müzik dinlemeyi de amaçladıysanız ya da şu anda amaçlıyorsanız yalnız olmadığınızı söyleyebiliriz. Oyun, onlarca mükemmel müziğe sahip olsa da bu müzik çok daha ayrı bir noktaya sahip.

3. GTA IV – Soviet ConnectionGrand Theft Auto: San Andreas'ın müziği son derece efsanevi ve ikonik olsa da GTA IV'ün Soviet Connection isimli müziği, oyuncuları tekrar tekrar GTA IV'e başlatmak için yeterli. Bu nedenle dinlerken dikkatli olmanızı öneriyoruz.

2. The Witcher 3: Wild Hunt


Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: Listede gördüğünüz tüm oyunlardan zor da olsa tek müzik seçebildik ancak Witcher 3'ün müzikleri içerisinden böyle bir seçim yapmak mümkün olmadı. Bu nedenle biz de sizin için tüm OST'yi buraya bırakıyoruz. Şimdiden iyi eğlenceler.

1. DOOM (2016) – BFG Division


Etrafınız onlarca canavarla sarılıyken adrenalininiz yeterince yüksek değilmiş gibi bir de bu müziğin girmesiyle birlikte adrenalin katsayınızın yaklaşık beş katına çıktığını söyleyebiliriz. Tabii bu durumun bir engel değil aksine bir yardım olduğunu belirtmekte de fayda var.
Alıntı
 

merakettim

Öpözel Üye :*
Özel üye
Bunların içinden Zelda, süper Mario ve GTA biliyorum. 😋👍

Listeye Battlefield Vietnam, Diablo tristram ve harem kesinlikle konulmalıydı.
 
Top