TRT'den "Ev Yapımı" bir dizi geliyor

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
TRT'den
Oyuncuların kendi evlerinde ve tamamen kendi imkanlarında çektikleri ilk dizi Ev Yapımı, Perşembe akşamı TRT 1’de! Senaryosu Birol Güven tarafından kaleme alınan, oyuncuların kendi evlerinde kendi imkanlarıyla çektiği eğlenceli dizi “Ev Yapımı” Perşembe akşamı saat 20.00’de ilk bölümüyle ekrana geliyor. Adı gibi “ev yapımı” olan dizi, yaşanan bu zorlu günlerde TRT 1 izleyicilerinin yüzlerini gülümsetecek.

Her ev bir set, ailenin her ferdi set ekibinin bir parçası oldu
Rasim Öztekin’in sahnelerini eşi Esra Öztekin çekerken, Esra Öztekin’in sahnelerini eşi Rasim Öztekin çekti. Öztekin ailesi hem oyuncu, hem kameraman, hem ışıkçı hem de sesçi oldu.

İyi günde kötü günde birbirlerine destek olmaya söz vermiş eşler şimdi de set ekibi olarak aile içi dayanışmasını devam ettiriyor. İçlerinde bir oyuncuyla evli olup 3 çocuk yapan Şoray Uzun, en büyük set ekibine sahip. O evin başrolü de sevgili Elçin Şoray ve birbirinden yetenekli oğulları.

Yine bir oyuncu olan Nihan Durukan ile evli olan Necmi Yapıcı’nın oğlu Emre Yapıcı’nın da sinema televizyon öğrencisi ve ödüllü bir kısa filmci olması da bu eve büyük bir avantaj kazandırdı.


Seksenler dizisinin senaristlerinden biri olan Murat Aras’ın aynı zamanda tecrübeli bir yelken belgeselcisi olması; Ayşe Tolga, Aşkın Şenol, Zeki Yılmaz, Baran Karaoğlan, Aslı Pektaş gibi oyuncuların çok iyi içerikler üretiyor olması bu dizinin gerçekleşmesinde çok önemli bir etken oldu.

Bu işe ilk defa soyunanlar ise teknik ekibin yönlendirmesiyle birkaç gün içinde çok önemli mesafeler aldı. Berat Yenilmez’in eşi Seda Yenilmez artık bir yönetmen oldu.

Merakla beklenen “Ev Yapımı”, Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1’de

Alıntı
 
Top