Toplumda erkekmi yoksa kadınmı üstün?

Toplumda erkekmi yoksa kadınmı üstün?

• Kadın tabiki

Oy: 1 14.3%
  • Her ikiside eşit

Oy: 3 42.9%
  • Erkek tabiki

Oy: 3 42.9%

• Toplam katılan
    7

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Tari sahnesine çıkışta toplumlar ana erkilmiş.Yani aile reisi kadınmış.Sonradan bu oluşum yerleşik hayata geçişle ataerkilliğe dönmüş.O gün bu gündür ataerkiliz(aile reisi erkek).Peki hala öylemiyiz.Çoğunlukla ataerkil bir toplum olduğumuz bir gerçek ,fakat bu ataerkillik aile dışına toplum yaşayışınada taşmakta.Örneğin trafikte bayan şöförlere yapılan bazı haksızlıklar,bu bana pek doğru gelmiyor.Sanki toplumumuzda biz erkekler kadınları bazen görmezden gelebiliyoruz gibi geliyor.Bana göre erkekle kadın toplumda eşittir.Köylerde erkek önden karısı arkadan yürüyor.Bence bu çok yanlış.Geri kalmış bir sistem.Yanyana yürüseler ne olur. Neyse, yorum sizden

Sanki burda beylerin sesi daha cok cikiyor :))) ondan bunu acmayi dusundum ...

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Öyle bir üstünlük yok..

Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!

Mustafa Kemal Atatürk..

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Ataturk,ün istedigi uyguladigi herseyi yerine getirseydik toplum olarak nerelere gelmezdikki ???

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Kadın erkek eşit değildir eşitte olmaz olamaz aynı değiller çünkü.kadın erkek arasında üstünlük değil yaratılış farkı vardır.Biri olmadan diğeri anlamsızlaşır..Biri diğerini tamamlar..Türk toplumunda her ne kadar erkekler ön planda görülse bile son sözü hanımlar söyler..ve her erkeği yöneten bir kadın vardır bu hanım ya anadır ya eştir :)

Suskun

V.I.P
V.I.P
Allah Teala
-Seni 15 şey ila iptila ettim
Hayız
Gebelik
Çocuk doğurmak
Din eksikliği
İddet beklemek
Akıl eksikliği
Miras eksikliği
Erkeğin hükmünde olmak
Boşanma işi erkeğin elinde olup kadının elinde olmamak
Erkeğin izni olmadan bir yere gitmemek,
Yanlız kadınlar Cemaati olmak ,Cumaya gitmemek
Cihad etmemek
Kadınlardan peygamber olmamak
Halife olmamak
Genç kadınların erkeklere selam vermemesi....

Ey havva cennetten çık .Sana aklı dini ve mirası eksik verdim,buyurdu.

Havva
-Nasıl çıkayım bütün iyilikleri benden aldın

Allah Teala
-Çık,çıkacaksın.Zira senin soyundan nice peygamberler,veli ve şehidler gelecek.Cenneti onlarla dolduracağım.

Arkadaşlar yazdığım paragraf peygamberler tarihinden alınmıştır.Adem aleyhisselam Allah Tealanın men ettiği meyveyi Havvanın ısrarına dayanamayarak yemesi bizim bu dünyadaki yerimizi ve mevkimizi belirlemiş durumdadır.Havvanın Şeytana uymasının bedelini ödüyoruz. Tövbeee çarpılacam ama durum bu.

Şimdi gelelim reele...Kanun karşısında hepimiz insanız ve eşitiz.Yaşamımızda ise erkek egemen toplumuz feminizm denilen virüs çıkalı beri bayanlar gönüllü hasta oldu.Bende sizler gibi düşünürken eşimi poppohlamakla canımsın sen daha iyi bilirsin demekle çok şey kazandım,hayatım kolaylaştı.Bence sizlerde aynı taktiği uygulayın huzuru bulun.Eşinizin yanında yada önünde duracağınıza bir adım gerisinde gizli güç olun.İnanın kaybınız olmaz kazancınız olur.Çünkü erkek erkinin kabulünü ister sizlerde bunu benimseyip didişme yerine uyumu seçin.

Suskun

V.I.P
V.I.P
Kadın erkek eşit değildir eşitte olmaz olamaz aynı değiller çünkü.kadın erkek arasında üstünlük değil yaratılış farkı vardır.Biri olmadan diğeri anlamsızlaşır..Biri diğerini tamamlar..Türk toplumunda her ne kadar erkekler ön planda görülse bile son sözü hanımlar söyler..ve her erkeği yöneten bir kadın vardır bu hanım ya anadır ya eştir :)

Kesinlikle katılıyorum, işte gizli güç olun demekle bunu kastediyorum.