tinypic.com Sorunu ve Alternatif - imgur.com

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Özellikle çok sık kullanırdım resim uplaod sitesi tinypic.com'u ancak Türkiye serverlarını sanırım kapatmış. Şu an dikkat çekmese de forumda birçok yerde bu siteye upload edilmiş görünmeyen resimler bulunmakta.

Alternatif ararken yeni bir siteye rastladım.

Çok prati kbir kullanıma sahip. İster bilgisayarınızdan isterseniz web üzerindeki herhangi bir resmin linkini yazarak bu siteye ıpload edebiliyorsunuz. Hem böylece forum üzerinden birçok sitenin reklamı da yapılmamış oluyor:)

Yöneticiler olarak bize düşen ise görünmeyen resmin URL sini alıp bu siteye göstermek. Her ne kadar tinypic.com sitesine proxy ile girilebiliyor olsa da aynı resmi tinypic'ten bu siteye transfer etmek için URL adresini girmek yeterli. Tabi transfer sonrası tekrar resim linkini görünmeyen resimle değiştirmek gerekli.

Şahsen ben beğendim. Oldukça hızlı ve kullanışlı... Kendi ekran görüntüsünü yine kendi sitelerine yükleyelim :D

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Tinypic'e giremiyorum ama forumdaki tinypic'e ait resimleri görebiliyorum neden öyle :s
Sonradan görünmez mi o resimler. Eğer öyleyse rastladıkça dğişiklik yaparım linklerde.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Şu flash'ları hatırla. Ben göremezken sen görebiliyodun :) Bilgisaiyarındaki DNS ipleri değiştirilmiş senin için yasaklı site yok Zeyno :)

tinypic.com da bulunan resimlerin linklerini alıp bahsettiğim siteye transfer edebiliriz, oldukça kolay bir işlem.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Ama zaten tinypic açılmıyor ki bende eğer DNS ile oynanmış olsa açılması gerekmez mi :)
Sadece forumdaki resimleri görebiliyorum :)

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
ben hep blog umdan bir sayfaya ekliyorum forum için resimleri ordan aktarıyorum çok daha kolay oluyor kod yok bekleme yok pire diye bir arkadaş vardı o hep tinypic e yüklerdi bi sürü konusu vardı bakalım altından nasıl çıkacak bu işin bilgilendirme için teşekkürler :)

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Çok güzelmiş bu paylaşım için sağol patron şuan resimleri ordan bulup değiştircem ama bazıları hep hata veriyo :)

Çok deneme yapıyorum hep hata veriyor yanlız benmi bir yanlış yapıyorum anlamadım?

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Ben resimlere logo ekleyip, daha sonrada photobucket'ten link alarak düzeltiyorum
Hem resimler daha kalıcı oluyor, hemde resimlerde logomuz oluyor.

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Logo eklemeyi bilmiyorum ama bunu yapabiliyorum:P da zeyno hata veriyo sürekli neden anlamadım url girilmiyormu görünmeyen resmin..