Tesla Model 3’ün Ekranlarını LG Üretecek

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Tesla’nın 276 bini aşan ön talep topladığı yeni elektrikli otomobilinin bilgi ve eğlence paneli LG Display’den tedarik edilecek.

Tesla, son birkaç yıldır ucuz aile arabası Model 3 için çalışmalar yapıyor. Şirket, geçen haftaki duyurusuyla diğer modellere oranla nispeten daha ucuza satılacak Model 3’ü tanıttı. Amerikan otomobil üreticisinin bu yeni elektrikli modeli 0 – 100 km/s hızlanmayı 6 saniyeden daha kısa sürede tamamlayabiliyor. Tam dolu şarjla 346 km yol alabilen yeni otomobilde Supercharging ve otomatik pilot özellikleri standart olarak geliyor.

fLgGR3r.jpg

Model 3’ün tanıtımının ardından siparişlerin başlamasıyla ilk 24 saatte 180 bin ön sipariş toplandı. 35 bin dolara satılacak olan yeni elektrikli otomobilin toplamda aldığı ön sipariş ise 276 bini aşmış. Şirket aslında bu kadar yoğun ilgi beklemiyordu ve talebi karşılamak için yatırımlarını daha da artırmak zorunda kalacak. Gelecek yılın son aylarında teslimatlara başlamayı planlayan Tesla, Model 3’ün bilgi ve eğlence sisteminin 15 inç ekranını LG Display’den tedarik edecek. Bilgilere göre iki şirket anlaşmayı çoktan gerçekleştirdi bile.

Tesla’nın Model S ve Model X’lerde kullandığı 17 inç panel farklı bir şirket tarafından sağlanıyor. Ancak, Model 3’te LG ile panel konusunda gerçekleştirilen bu ortaklık, yeni otomobillerdeki ekranların da LG Display’den temin edilmesini sağlayabilir. Tesla ve LG zaten halihazırda batarya üretimi konusunda birlikte çalışıyor.
 
Top