Teşkilatın Silahşörü Yakup Cemil

Oğuz15

Üye
TEŞKİLAT'IN SİLAHŞÖRÜ YAKUP CEMİL

(Yakup Cemil'in Ölümle Liderlik Arasındaki Sınavı)

1) Yakup Cemil son adamlarını ünü bütün imparatorluğa yayılmış ve günümüze kadar da gelmiş olan Sinop Zindanlarından devşirir. Hepsi birbirinden belalı hepsi birbirinden tehlikeli iki bin adam."Berberler bir adım öne çıksın"der. Ve komutlar komutları izler:"1 leşi 2 leşi 3 leşi 4 leşi 14 leşi olan bir adım öne çıksın".Sonunda bir kişi kalır hem berber olan hem de 14 leşi bulunan yani 14 cinayeti olan yani 14 adam öldüren. Yakup Cemil 14 leşli berberi şöyle bir süzer tepeden tırnağa ve sonra "getir bir sandalye ve beni tıraş et seni özel berberim tayin ettim" der. Berberin gözü kanlı Yakup Cemil’in gözü kara. Usturanın sapı katilin elinde ağzı Yakup Cemil’in gırtlağında.Ölümle liderlik arasındaki süre saniyeden de kısa.14 leşli özel berber Yakup Cemil’in yüzünü sabunlamada 2 bin kanlı katil sahneyi izlemede ve Yakup Cemil sandalyede ayak ayak üstüne atmış tütününü tüttürmede. O sandalyenin üstünde o usturanın ucunda ve o 2 bin kanlı katilin huzurunda liderlik sınanmada daha doğrusu insanlara liderlik dersi verilmede bilmem başka söze gerek varmı.

3vCdALs.jpg

(İnsanoğlu Bazen Celladına Gülümser)

2) Cellada gülümseme her insana nasip olmaz sadece güçlü korkusuz idealist insanlara nasip olur. Teşkilat-ı mahsusa da bir Yakup Cemil vardır. Büyük bir fedai.Vatanı kurtarmak için yola çıktığı bayrak silah kur’an üstüne yemin ettiği arkadaşlarıyla savaşırlar didinirler can alıp can verirler.Gün gelir ters düşerler. Yakup Cemil'in idam emri çıkar. Asker için o kadar büyük bir komutandır ki kurşuna dizmek üzere vazifeli olan erler silahlarını ona doğrultamazlar. İnfaz komutanı ateş emri verir: Erler kıpırdamaz.Emri tekrarlar: Erler kıpırdamaz.Yakup Cemil bakar ki er komutana baş kaldıracak. Üniformanın şerefini kurtarmak için bağırır: Asker nişan al!Asker Yakup Cemilin sesiyle kendine gelir. Nişan alır. Yakup Cemil celladına gülümser ve kendi infazını emreder: ATEŞ!askerler ateş açarlar yakup cemil'in cücuduna 14 mermi isabet eder.idamında vücuduna 14 mermi saplanmasına rağmen yarım saat boyunca can vermediği söylenir. Vücudundan sızan kanların toprağa önce vatan yazdığı efsanesi türemiştir. İnsan bazen celladına gülümser bilmeden fark etmeden ama bazen de bilip fark edip gururla gülümser.