• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Ter kokusu neden olur? Ağır ter kokusu nasıl önlenir?

AybüKe

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
Gündelik hayatımızı olumsuz şekilde etkileyen ter kokusu, tüm elbiselerimize sindiğinde ve bu sorunu her gün yaşadığınızda sizi zor durumda bırakabilir. Oluşan bu ter kokusunu gidermenin hem doğal hem de medikal olarak yöntemleri bulunuyor. Hazırladığımız bu yazıda gündelik hayatınızı kötü durumda etkileyen ter kokusunu giderecek yöntemleri kolayca bulabilirsiniz.Ter, vücudun zararlı toksinleri sıvı yardımıyla gözeneklerden dışarı atmaya denir. Metabolizmanın düzgün çalışmasını da gösteren bu olay genellikle sıcak havalarda ve stres anında ortaya çıkar. Sağlıksız beslenen ve temizliğine dikkat etmeyen kişilerde terleme kötü kokuya neden olur.


SİRKE
Vücutta terleme en çok koltuk altında meydana gelir. Sirke, koltuk altının pH dengesini düzenleyerek bakteri oluşumunu engeller. Sirkeyi ped pamuk yardımıyla banyodan sonra koltuk altınıza uygulayabilirsiniz.


BEBEK PUDRASI
Emici yapıcı etkisi ile nemli ortamdaki sıvıyı azaltır. Böylece zararlı bakterilerin oluşma ihtimalini engeller. Aynı zamanda sıcak havaların neden olduğu pişik sorununa da iyi gelir. Her gün vücudunuzu temiz bir bezle sildikten sonra bebek pudrasını terin en çok olduğu bölgeye uygulamayı yapabilirsiniz.


BİBERİYE KÜRÜ
Yarım fincan kurutulmuş biberiye yaprağı alın ve 4 bardak suya ekleyin. Kısa bir süre demleyin ve daha sonra bu suyu banyo yaparken genital bölgeleriniz dışında terleyen bölgenize kullanın. Eğer sürdüğünüzde cildiniz tahriş oluyorsa kullanmayı hemen bırakın.


KABARTMA TOZU
Kabartma tozu ve limon suyu karıştırılarak yapılan bu kür, hem bakteri hem de koku oluşumunun önüne geçer. Banyo yapmadan önce, limon suyu ve kabartma tozu karıştırılarak hamurlaştırın. Bu hamurlaşmış karışımı koltuk altlarına uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekleyin. Ardından uygulama yaptığınız bölgeyi yıkayın.LİMON KÜRÜ
Limon, antiseptik özelliği sayesinde zararlı bakterilerin oluşmasını önler. Bir adet limonu iyice sıkın ardından ped pamukla koltuk altınıza sürün, kötü kokuyu azaltmasının yanı sıra terden kararan koltuk altının rengini de düzenler. Limonu sürdükten 15 dakika sonra ılık su ile durulamayı unutmayın.
 
Top