Temel Fikralari

AHSEM

....EnDl-LeS....
Temel ve köpeği karabaş trene binerler.Aynı kompartımandaki birisi Temele:
-Köpeğinize dikkat edin lütfen,şu anda koca bir pirenin vücudumda dolaştığını hissediyorum der.Temel gayet sakin:
-Karabaşum,bu adama yaklaşma,piresu varmuş sana ta geçebilir

AHSEM

....EnDl-LeS....
Trenin kompartımanında iki kişiydiler. Birisi Temel, diğeri bir zenci.Yol uzundu, konuşmadan çekilmezdi. Çok geçmeden sohbete başladılar. Temel sordu:

- Siz zenci misunuz?

- Evet, nerden anladınız?

- Şivenuzden!

AHSEM

....EnDl-LeS....
Adamın biri bir otelin onuncu katından oda istemiş. Resepsiyon görevlisi o katta boş olan bir oda olduğunu ama odada mor göz adında bir hayalet olduğunu söylemiş. Adam birşey olmaz demiş. Odasına çıkmış, banyosunu yapıp televizyon karşısına geçmiş. Birden bir ses duymuş;
- Beeeenn mooooooorr göööööözzz!
Adam korkudan pencereden aşağı atlamış.

Bir zaman sonra Temel gelmiş. O da onuncu kattan oda istemiş. Resepsiyon görevlisi yine o odada mor göz var demiş. Temel, bana bişe olmaz demiş. Temel de yine banyosunu yapıp televizyon karşısına geçmiş. Sonra o da aynı sesi duymuş. Temel ise istifi bozmadan;
- Gelirsem öteki gözünü de ben patlaturum demiş.

AHSEM

....EnDl-LeS....
Temel traş olmak üzere banyoya girer. Kocasının uzun süre çıkmadığını gören Fadime merak edip içeri girer. Kocasının aynanın karşısında gözleri kapalı halde görünce merak edip sorar:
- Uşağum telurdun mi yoksa? Napayisun?
- Ula ne telurması, uyurçen nasıl olduğumu meraç ettum da ona bakayrum

AHSEM

....EnDl-LeS....
Temel askere gitmiş ve orda dolu şey öğrenmiş. Neyse askerlik bitmiş, bizim Temel eve gelmiş ve hemen annesine:
- Anne, anne, askerde neler öğrendim bir bilsen...
Annesi:
- Anlat bakayum neler öğrendun...
Temel hemen eline bir silah almış ve evin duvarına adını yazmış. Sonra el bombası almış ve hemen bahçeye çıkmış, el bombasını kümese atmış. Annesi Temel'e:
- Aslan Temel'um, haçen ne güzel öğrenmişsin. Ama ne yazık ki Fadime bunları göremeyecek...
Temel şaşkın bir halde:
- Nasıl yani?
Annesi:
- Haçen Fadime sen el bombasını atmadan önce, kümeste tavukları yemliyordu...

AHSEM

....EnDl-LeS....
Hız limiti 50 km. olan caddede polis Temel'i durdurdu ve önce suçunu sıraladı:
-Hızlı gitmeniz bir yana yanlış yerde Araba solladınız, farlarınızdan biri yanmıyor, lastikleriniz tümüyle aşınmış. Size hayli kabarık bir ceza yazmak zorundayım.
Polis kalemini çıkardı, defterini açtı ve sordu :
-Adınız nedir ??
Temel derin bir soluk aldı ve yaptı numarasını:
-Schtarthewisizesky Vocgefastrlongchsclingen.
Polis bir süre düşündü ve sonra kararını verdi:
-Şey... Bu kez ceza yazmıyorum, ama lütfen daha dikkatli olun

AHSEM

....EnDl-LeS....
Temel'in ineği hastalanmış. Komşusu Cemal'e gitmiş.
- Ula ineğun hastalanduğunda ne vermiştun?
- Tuz ruhi
- Eyi
Temel ertesi gün koşa koşa geri dönmüş.
- Ula ineğum öldi.
- O zaman benumçi de olmişti.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Dursun, çok feci bir trafik kazası geçirir... Koma halinde hastaneye kaldırırlar. Tedavi olurken kendine gelir. Yatağında bakar ki bir kolu yok... Hepten morali bozulur, asabileşir. Bir taraftan da hastaneyi birbirine katar:
-Ben tek kolla nasıl yaşarım şimdi!
Diye bağırıp çağırır. Kendini hastanenin penceresinden atıp intihar edeceğini söyler. Doktorlar başına toplanır, bakarlar Dursun ciddi, başlarlar nasihata:
-Bak evladım, insan tek kolla da yaşayabilir, ölmediğine şükretsene. Sonra beterin beteri var. Geçen yıl Temel de kaza geçirdi. Onun iki kolunu birden kesmek zorunda kalmıştık... Ama o senin gibi bağırıp, hastaneyi birbirine katmadı. Şimdi de gül gibi yaşayıp gidiyor. İnanmazsan git de bak.
Dursun, bir an sakinleşir, gider yukarı mahallede Temel'i bulur. Bir de bakar ki, Temel'in hakikaten iki kolu kesik ama, Temel bahçede kıvır kıvır oynuyor, hem de nasıl oynuyor...
Bizim Dursun'un kafası karışır ve hayretle Temel'e yaklaşır:
-Ula Temel, eyi ki seni gördüm, yoksa hayatum gideyidi. Ula bizim bi kolumuz kesildi diye intihar edeceğidum. Ama senin, iki koli kesik vaziyette, hem de bi dansöz gibi oynamana karşı teselli oldum... Şu dünyanın haline bak, benum tek kolum kesildi diye intihar edecek kadar beyinsuzum, sense iki koli yok göbek ataysun... Derken, Bizim Temel patlar:
-Ula sen manyak misun, ne göbek atmasi. Sırtım fena halde kaşuniyi... Patlayrum.
200.gif

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Temel ormanda ağaç kesiyormuş, o sırada çevreciler de ormanda yürüyüşe çıkmışlar. Temel'i bu vaziyette görünce bir güzel pataklamışlar...
Temel üstü başı perişan halde köye dönerken Dursun'a rastlamış, Dursun;

- Ula Temel bu ne hal böyle?​

Diye sormuş, Temel de anlatmış;
- Ormanda ağaç keseydum, birden kalabaluk pir grup Doğan'ın yengesini bozmişum diye dövdü peni, halbuki ne Doğan'ı taniyruuum ne de yengesuni...