• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Temel Fikralari

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Temel ve Dursun balık tutmaya gitmişler. Tam da keyifleri yerindeyken bir jandarma denetlemeye gelmiş. Temel'e sormuş:
"Burada balık tutuyorsunuz, balık avlama ehliyetiniz var mı?"
Temel paniklemiş, Dursun'a dönüp fısıldamış:
"Dursun, cüzdanımda ehliyet var mıydı?"
Dursun da paniklemiş ve fısıldayarak cevap vermiş:
"Bilmiyorum Temel, benim cüzdanımda da yok!"
Bunun üzerine jandarma ikisine de ceza yazmış. Tam o sırada, Temel'in aklına bir fikir gelmiş ve jandarmaya dönmüş:
"Affedersiniz komiser bey, bir dakika..."
Cebinden telefonunu çıkarmış ve aramaya başlamış. Jandarma şaşkınlıkla ne olduğunu sorunca Temel cevaplamış:
"Eşimin numarasını arıyorum komiser bey. Ehliyeti evde unutmuşumdur, ona soracağım."
Jandarma, Temel'in kurnazlığına gülmüş ve "Tamam, ara bakalım" demiş.
Temel telefonu kulağına götürmüş ve "Alo Fatma?" demiş. "Ben Temel. Balık tutmaya geldim, ehliyeti evde unutmuşum. Komiser ehliyet sordu, ne yapacağız?"
Karısı Fatma paniklemiş ve bağırarak cevap vermiş:
"Temel, sen balık tutmaya mı gittin?! Ben seni boşuyorum!"
Temel telefonu kapatmış ve jandarmaya dönmüş:
"Gördünüz mü komiser bey? Ehliyet evdeymiş, karım da beni boşuyormuş!"
Jandarma, Temel'in yalanına ve kurnazlığına hayret ederek, "Tamam, anladım. Gidin buradan" demiş.
Temel ve Dursun sevinçle oradan uzaklaşmışlar. Tam o sırada Dursun, Temel'e dönmüş ve "Temel, aferin sana! Yine kurtulduk!" demiş.
Temel de "Evet Dursun, zekam olmasa aç kalacaktık!" diye cevap vermiş.

Ancak Temel ve Dursun, jandarmanın da kurnaz olduğunu fark etmemişler. Jandarma, Temel'in telefonunu sessize almış ve Fatma'nın sesini duymamış. Aslında Fatma, Temel'e ehliyeti nerede olduğunu sormak için "Ne yapacağız?" diye sormuş.