Teknosa Preo P2 Ve Pwatch 2 Satışta

TeknoSA bu yılın ortalarında Preo P1 Android telefon ve Pwatch akıllı bileklik ile kendi markasını taşıyan ürünler çıkaranlar kervanına katılmıştı. Bunun üzerinden 6 ay geçmeden yeni Preo akıllı telefon ve Pwatch akıllı saatin geldiğini görüyoruz. Her iki ürün de seleflerinden daha çekici ve gelişmiş görünüyor.

Preo P2’nin özellikleri arasında; 5.5 inç HD AMOLED ekran, 13 megapiksel arka kamera, 8 megapiksel ön kamera, 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 64 GB’ye kadar kartları destekleyen microSD kart yuvası ve 1.83 GHz sekiz çekirdekli işlemci yer alıyor. 3150 mAh pile sahip olan Preo P2 4G desteğini de bünyesinde barındırıyor. TeknoSA Preo P2, siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği ve lansman dönemine özel kılıf hediyesi ile birlikte 899 TL fiyattan tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

MGSx1ei.jpg

Ayrıca lansman dönemi boyunca hattını TeknoSA Mobil’e taşıyan kullanıcılar, Preo P2’ye 350 TL’ye varan anında indirim çeki fırsatı ile 899 TL yerine 549 TL’ye varan fiyatlarla sahip olabiliyor. Bunun yanıda TiviBu Go uygulamasıyla birlikte UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının da yer aldığı 1 aylık Tivibu Go Süper Paket tüketicilere ücretsiz olarak sunuluyor. Preo sahipleri bu hediye ile canlı kanallarla birlikte Tivibu’nun zengin belgesel, çocuk, müzik ve yaşam eğlence arşivinin yanı sıra dizilerin tekrarlarına telefonlarından erişebilecek ve Avrupa maçlarını Smart TV ve bilgisayar üzerinden izleyebilecekler.

TeknoSA’nın Preo P1 ile aynı zamanda piyasaya sürdüğü Pwatch da yenilenerek Pwatch2 oldu. Preo P2 ile etkileşimli çalışan saat ile gelen arama ve mesajlar görülebilirken, adım, kalori, vücut kitle indeksi ölçümü, hareketsizlik ikazı, su içme ikazı, uyku düzeni hesaplamaları da yapılabiliyor. 7 renk seçeneğiyle TeknoSA raflarındaki yerini alan Pwatch2’nin ayrıca uzaktan selfie çekimi, titreşim, müzik kontrolü gibi özellikleri de bulunuyor. 159 TL’den satılacak Pwatch2, Preo P2 akıllı telefon ile birlikte 99 TL’lik avantajlı fiyatıyla tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

TeknoSA Preo P2 ve Pwatch 2 ürünleri bugün itibarıyla TeknoSA mağazalarında satışa sunuluyor.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hem bu Preo P2 telefonu hem de Pwatch 2 saati bu konuyu eklemeden önce almıştım. kendim kullanmak için değil hediye amaçlı.

Telefon son derece kullanışlı ve estetik. Hızlı çalışıyor, örneğin bendeki Note 4 ten daha hızlı ve canlı renklere sahip. Ön kamerası daha iyi.

Saate gelirsek tam bir fiyasko. Menülere dokunabilmek için akla karayı seçiyorsunuz. Saate baktığınızı algılayan sensör yok ve saati görebilmek için yandaki tuşa dokunmanız gerekiyor. Kısaca yaklaşmayın.

Teknosa Preo P2 telefonu da çok övdüm ancak gelelim olmaması gereken duruma. Maalesef Teknosa sattığı bu telefonun arkasında kesinlikle durmuyor. Telefon yaklaşık 1 aydır sorunlu ve maalesef bir yetkili servis yok. Teknosa sorun çıktığında biz ilgileniyoruz, bize getireceksiniz demişti ancak telefonun faturası yoksa resmen kıllık yapıyorlar. Muhtemelen müşteri temsilcilerine sorun yaratın müşteriye diye tembihlemişler. Israrlar sonrasında genel merkezden sipariş numarasını alıp faturaya ulaşabiliyorsunuz.

20 gün önce de şarj kablosu lazım olmuştu, ama şarj kablosu bulamamıştım. Çünkü bu telefon Type C soket kullanıyor. Her iki taraflı şarj edilebilir bir özellik.

Bendeki telefon sürekli olarak kendini resetlemeye başladı. Bozulan telefondaki sorunun denemeler yoluyla batarya olduğunu tespit ettim (Daha 1 yıllık telefon batarya gümlemiş). Neden deneme yanılma yoluyla bulduğuma gelince; mecbur kaldım çünkü sorununuzu dinleyen ve anlayan bir muhatap bulmanız mümkün değil. Neyse hemen Teknosa'ya gidip batarya istedim ama bir de ne göreyim Teknoasa'da Preo P2 telefon bataryası yok. Hatta internette araştırdım yine yok. :)

Tabi yaşadığınız ilde bu telefona bakacak bir servis bulabilirseniz. Örneğin Antalya'ya daha yeni açıldı (sanırım 2 hafta önce), Telefonu Teknosa'ya verdiğinizde en az 25 gün bekleyeceğiniz söyleniyor. Bu konu ile ilgili şikayetler, müşteri şikayet sitelerinde sık sık görünmeye başladı zaten.

Siz siz olun bu telefona yaklaşmayın. Şansınız varsa telefonunuz sorun çıkarmaz ve kullanırsınız. Ancak Preo P2 telefonunuz sorun çıkarırsa telefonu çöpe arabilirsiniz...