Tecavüze uğrayan kızı için adalet arayan baba imza kampanyası başlattı

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Ahmet İnce isimli bir baba üç kez tecavüze uğrayan kızının tacavüz zanlısının serbest bırakılmasına karşı imza kampanyası başlattı.

sxhuhgh.jpg

Kızı bir akrabası tarafından üç kez tecavüzü uğrayan baba adalet arıyor. Doktor raporuna rağmen"3 kez olmuşsa rıza vardır" gerekçesi ile tecavüz zanlısını serbest bırakan mahkemeye karşı baba durumunu anlatabilmek için bir mesaj kaleme aldı. Babanın sosyal medya üzerinde kamuoyu oluşturma isteğini üzerine bir Facebook grubu olan Ötekilerin Postası babaya yardımcı olmak için internet üzerinden imza kampanyası başlattı.

Kızı için adalet arayan babanın mesajı ise şöyle:

MERHABA BEN AHMET İNCE DENİZLİDEN KIZIM AKRABAMIZ TARAFNDAN 3 DEFA TECAVÜZE UĞRAMİŞ KORKUDAN BUNU BANA VE ANNESİNE SÖYLEYEMEMİŞTİR BEN BU DURUMU ÖGRENDİM VE KIZIMN BABASI OLARAK SONUNA KADAR ARKASINDAYIM BU ŞAHIS HAKKINDA ŞİKAYETTE BULUNDUM VE YAKALINDI AMA İKİ GÜN SONRA SERBEST BIRAKILDI KIZIMA DOKTOR RAPORUDA ALDIM AMA ÜLKEMİZDEKİ HUKUK SİZTEMİNDE 15 -16 YAŞ AYRIMI GİBİ SAFSATALARDAN KAYNAKLI 3 NCÜ KEZ OLDUGUNDAN RIZASI DAGILINDEDİR DİYE BİR OLGU ORTAYA KOYARAK OLAYIN TECAVÜZ SAYILMASI ENGELLENİYOR BİR HAFTA SONRA KIZIMIN MAHKEMSİ VAR FAKAT BEN NE YAPMAM GEREKTIYİNİ BİLMİYORUM İNTERNETTEN TEKNOLOJİDEN COK ANLAMIYORUM BAŞKALARINDAN YARDIM ALARAK SAYFAYI KURDUM AMA NASIL ÇOGALTIP KAMU OYU OLUŞTURACAGIMI BİLMİYORUM VE SİZLERDEN YARDIM İSTİYORUM ALTAKİ BENİM TELEFON NUMARAMDIN BANA ULAŞIP YARDIMCI OLUR BU MESAJIMI TÜM SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIRSANIZ BU MESAJI ÇOĞALTIRSANIZ SONSUZ BİR MİNET DUYACAĞIM

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
15*16 yaş ayrımı diyorlar. Eğerki bu yaşlarda isa tecavüze uğrayan kız zanlıların kısa süreli hapis cezası oluor. Burada yaş ne olursa olsun yapılan tecavüz olayının cezası bu asla olmamalı heleki bu olayda akrabaları tarafından yapılması içler acısı. Bazen şu idam cezası gelse geri diye düşündürüyor bu gibi olaylar. Burada mağdur durumda olan kızın durumu hiç düşünülmüyor.