• Merhaba Ziyaretçi.
    "Evden Kareler" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

TeamViewer (Uzak Masaüstü Bağlantısı) Kullanma Kılavuzu

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Program sadece iki tarafta açıkken (aktif edildiğinde) kullanılabilir. Karşı bilgisayara yardım edebilmeniz veya dosya paylaşımı yapabilmeniz için her iki bilgisayarda da programın açık olması zorunludur. Bu nedenle yardım aldığınız kişinin heran bilgisayarınıza erişiminin mümkün olduğunu düşünmeyin. Programı kapattığınızda erişim sonlanır.

Programı kendi kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanmanız da mümkün. Hem evde hem işyerinde sürekli internet bağlantısı olan iki bilgisayarınız arasında günün herhangi bir saatinde dosya alışverişi yapmanız mümkün.

NOT: Programı bilgisayarınıza kurarak kullanmak için oturum açmış olduğunuz bilgisayarın yönetici haklarına sahip yani Administrator yetkili bir kullanıcı olması gerekmektedir. Kurmadan kullanma seçeneğinde böyle bir gereklilik yok.

KULLANIM:

Programı indirmek için BURAYA TIKLAYIN.

İki farklı şekilde programı kullanabilirsiniz. Kurulum ekranında "Run" seçeneği ile programı kullanabilmeniz de mümkün. Eğer normal kurulum yapacaksanız "Client Mode" seçin.

Kurlum bittiğinde sol tarafta gördüğünüz ekranda ID ve Şİfreniz görünecek. Eğer karşı taraftan yardım alacaksanız bunları karşıdaki kişiye vermeniz gerekir. Tersi olacaksa karşı tarafın bu numaraları size iletmesi gerek.Karşı tarafın verdiği ID numarasını üstteki resimde ID yazan alana yazıp "Connect to partner" butonuna tıklayın. Daha sonra şifre istenecektir. Yine karşı tarafın verdiği şifreyi ilgili alana yazmanız gerekiyor.

Şifreleri girdip "Log on" dedikten sonra Windows Gezgini ekranındakine benzer şekilde karşı tarafın bilgisayarını göreceksiniz.Bağlanırken göreceğiniz "Remote support" (uzaktan destek) ile bağlandığınız kişinin bilgisayarını görmek ve kontrol etmek içindir.

Presantation mode: Bağlandığınız kişi sizin bilgisayar ekranınızı görür fakat kullanamaz sadece sunum amaçlıdır.

File transfer modu : Tıpkı windows explorer gibi bir pencerede solda sizin dosyalar sağda karşı taraf kolayca istediginiz dosya transferini yapabilirsiniz.Genel Ayarlar:


Güvenlik Ayarları:


Bundan sonra karşı tarafa bilgisayarının faresinin kontrolünü size bırakmasını söyleyerek istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Program dokuz farklı dilde kullanılabilir ancak bunların içinde henüz Türkçe yok.

Not: TeamViewer Programı artık Türkçe'yi destekliyor.
 
Top