Tavan vantilatörü balans ayarı

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Son dönemlerde tavan vantilatörleri oldukça popüler olmaya başladı. Hem klima gibi yüksek elektrik maliyeti yok hem de sessiz çalışması nedeniyle yatak odası, balkon vs için gerçekten çok uygun hele ki güney taraflarda yani sıcak bir iklimde yaşıyorsanız serinlemek ve rahat uyku daha bir elzem.

Tavan vantilatörü balans kiti
Bugün ben de modaya uydum ve 1000 TL ücreti olan led lambalı bir tavan vantilatörü aldım. Kurulumunu falan yaptık saat 12 gibi bitti. :) Yaptık yapmasına ama hızlı çalıştırıldığında sürekli olarak bir yalpalama var. Balans ayarı için yapıştırma demir parçaları var onları denedik ama bir türlü önüne geçemedik.

Bir de şu yandaki parça vardı içinde az kalsın atıyordum. Meğer balans sorunu olan pervaneyi bulmak içinmiş. Siz siz olun eğer tavan vantilatörü alırsanız bu parçayı atmayın çünkü ilk başta olmasa da kullandıkça balans sorunları yaşayabilirsiniz.

Ee bu parçanın tesadüfen internette araştırma yaparken balans kiti olduğunu öğrendim ama nasıl kullanılacağı konusunda da bilgim yoktu. :)

Neyseki şurada bu konuyu açıklığa kavuşturan bir video gördüm. Yatın uygulayıp sorunu çözeceğim, hatta üşenmezsem çözüm videosu da çekerim :P

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Evet eskiden sürekli kullanılırdı vay be eskiler şimdinin modası oluyor. Adamlar biliyormuş işi :D asortik olacaz diye işe yarayan ne varsa kaldırıp şık dursun diye eziyet çekiyoruz. Klimasız odalara kesinlikle şart

H

HARPAGON

Ziyaretçi
ben bier türlü balans sorununu cozemedim. kiti de aldim baska seyler de denedim. ama sallanma gecemedi bir türlü