SWiSH Max4 ile fare imlecine duyarlı müzik çalışması

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu tür bir çalışmayı SWiSH Max2 veye 3 serisi ile yapmış olabilirsiniz. Ancak SWishH Max4 ile menülerde farklılıklar oldu. Bu nedenle imleç üzerine geldiğinde otomatik olarak başlayan müzik çalışmasını SWiSH Max4 ile nasıl yapıldığını alttaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Swish Max4 programını BURADAN indirebilirsiniz.

Şimdi fare imleci üzerine geldiğinde başlayan, imleç uzaklaştırıldığında kendiliğinden duran müzik çalışmasının (mouseover) SWiSH Max4 ile nasıl yapılacağını görelim.

Bu çalışma belki ilk etapta 10 dakika gibi bir zamanınızı alabilir ancak daha sonraki çalışmaları için yaklaşık 1 dakikalık süre yeterli olacaktır.

Videoda izleyeceğiniz çalışmanın örneği alttaki çalışmadır. Test etmek için imleci alttaki resmin üzerine getirin...

[flash]/flash/ders_istiklal.swf[/flash]

SWiSH Max4 ile müziğin mouseover efekti ile nasıl başlatıp durdurulacağını alttaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

[flash]/flash/ders_swish4.swf[/flash]

İyi çalışmalar diliyorum

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Büyük emek harcamadım, çalışma 1dakika sürüyor ama video hazırlamak 15 dakika sürdü :)))

Bu arada SWiSH Max4 için Cebur'a teşekkür ediyorum :)

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Swish Max 2 bilirim de 3 denedim sevmedim 4 hiç kullanmadım.lazım olsa yine Swish Max 2 tercih ederim ..Kullanımı en kolay o var galiba..

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Swish Max 2 bilirim de 3 denedim sevmedim 4 hiç kullanmadım.lazım olsa yine Swish Max 2 tercih ederim ..Kullanımı en kolay o var galiba..

Bana da öyle geliyordu. Mutlaka biraz daha kolaylaştırılmıştır menüler ve işlevsellikte arttırılmıştır ama düşün PSP sanırım 12. sürümünde ve ben her istediğimi yapabildiğim için hala 7.0 versiyonunu kullanıyorum :) Swish MAx2 doğrusu bana da daha kolay gibi gelmişti. Gerçi çok ihtiyaç duyduğum bir program değil. Maksat ilgi çekici bir konu olduğu için insanlara yardımcı olmaktı :)

bu çok güzelll bende yapmak isterim :) başarabilirmiyim bilmiyorum ayrıca program bende yok:(

Başarmak için Swish Max4 kurup 10 dakika çalışmalısın :P

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
10 dakika dedim çünkü hem videoyı seyredecek hem de uygulayacak :) Tabii önceden mp3 ve resmini hazırlamalısın :)

Eğer videoyu izleyip olayı kavradıysan yani ikinci çalışmada zaten tam 1 dakikada çalışma hazır olur :)

Bana linki Cebur vermişti. İndirdiğim dosyayı silmediysem upload edeyim. Ama antivirüs programı içindeki ilaç için uyarı verip silebilir :) Bunun için geçici olarak program kurulana kadar antivirüs yazılımını devre dışı bırakman gerekebilir. Ben kaspersky kullanıyorum uyarı veriyor.

Ek: Varmış upload ediyorum