• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Şuur Problemi

crucious

Üyecik
(Öncelikli olarak beni mazur görün. Forum da yeni olduğum için özel mesaj atamadığımdan, derdimi genelden iletmek mecburiyetinde kaldım)

Merhabalar. Hocam ben üzülerek belirtiyorum, 4-5 yıl civarı esrar-extacy olarak bilinen uyuşturucu maddeleri kullandım. Bunun neticesinden hafızam ile alakalı problemler yaşamaktayım. Geçmişim ile alakalı bir çok konuyu hatırlayamıyorum. Günlük konuşmalarda, iletişimlerimde bir çok şey aklımdan uçup gidiyor. Yani artık o maddeleri kullanmamış olsam bile, sanki hep rüya alemindeyim. Yaşayıp yaşamadığımın bile farkında olmakta güçlük çekiyorum. Yani bir sis'in içinde yolumu bulmaya çalışıyorum.

Hasılı kelam, benim bu durumum nedir ? Bu sorunumu nasıl çözerim ? Yani ifade ettiklerimden anlayacağınız gibi büyük bir sıkıntı içerisindeyim. BU halimden hiç memnun değilim.
Beynim eski haline dönebilir mi ? Veya dönecekse bu süreç ne kadar sürer ?

Sorularımı cevaplandırabilirseniz beni çok memnun edersiniz Hocam.

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Merhaba. Olayın en zor aşamasını çözmüşsünüz. Saydığınız maddeler psikolojik bağımlılık yaptığı için bırakmak daha kolay oluyor. Tam olarak kendinizi iyi hissetmeniz biraz zaman alabilir. Ortalama 2- 6 ay gibi bir sürede sıkıntılarınız çok daha azalacaktır.Bu arada psikiatri uzmanı ile görüşmeniz bu süreci daha da kolaylaştıracaktır.