Sürekli Seni Seviyorum Diyen İnsan Samimimidir?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Yapılan araştırmalara göre, erkekler sürekli "seni seviyorum" diyorsa yalan söylüyor. Erkekler olmayan bir durumu davranışlarına yansıtamazlar. Bu yüzden sürekli söyleme gereğinde bulunurlar.

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?Sürekli sevgisini dile getiren insan ne kadar samimidir?

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Her zaman sevgi sözcüğü kullanan, gün gelir kendiside sevdiğide usanır.
Bir bakış, davranış, dokunuş bin kelimeden daha etkili olabilir. Az konuş öz konuş.

Masaru

Özel Üye
Özel üye
Saçma sapan bir araştırma...
Çok konuşup saçmalamaktansa, karşındakine onu sevdiğini hatırlatan herşey için yeter...
Binlerce kelimeyi anlatmaya tek bir kelime yetiyor.
Ve sevgiyi değersiz kılmanın yolu, onu değersizleştirmek.
Siz özel bir araştırmayı genellerseniz hata etmiş olursunuz.
Özel olan genel araştırmaya vurulmaz.
Ayrıca yalan söyleyen bunu araştırdığını söyleyen ve veri sunmaya şirkettir...

Simurg

Kabullenmiş olmanın dayanılmaz hafifliği...
Özel üye
Sevgi sözcükleri kararında ise karşı tarafa mutluluk verir, duymak/bilmek arasındaki farkı karşı tarafa kararında hissettirmek lazım ama fazlası bıkkınlık ve samimiyetsizliktir. Araştırma sonuçlarına bakmam ilgi alanıma da girmez ancak çevremde izlediğimle ve yaşadıklarımdan yola çıkarak şunu söyleyebilirim, gereğinden fazla sevgi sözcükleri örneğin konuda belirtildiği şekilde "Seni seviyorum" ifadesi samimiyetsizliğe ve bir şeylerin gizlendiğine işarettir. Bunu zaten hissedersiniz ama sevgili olunca gerçekleri görmek biraz zordur. O yüzden aşkın gözü kördür der büyüklerimiz.

Şu yanlış anlaşılmasın hiç kullanılmaması da çok kullanılmasına benzer. Bu biraz da kişinin genel karakteri ile alakalı. Kişisel tarzlara arasında farklılıklar olabilir.