Sünger Bob Tehlikeliymiş !!!

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Yapılan araştırmada, sevilen çizgi filmin uzun vadede çocukların hafızasına zarar verdiği ortaya çıktı

Amerikan Virginia Üniversitesinde yapılan araştırmada dört yaşındaki 60 çocuk üç gruba ayrılarak farklı farklı çizgi filmler izletildi. Birinci grupa çocukların çok sevdiği 'Sünger Bob' isimli film 11 dakika boyunca gösterildi. Diğer gruptaki çocuklara ise eğitici çizgi filmler izlettirildi.

Sonuçta Sünger Bob izleyen çocuklar diğer gruptaki çocuklara oranla problemleri daha yavaş çözdüğü, dikkatini toplayamadığı ve olaylara geç reaksiyon gösterdiği ortaya çıktı.

Dr. Angeline Lillard, bu tür filmlerin çocuk beyninin sonuca yönelik hareket etme yetisini kontrol eden bölgesine zarar verdiğini dile getirerek "Uzun vadede çocukların hafızasına zarar veriyor. Konsantrasyon yetisini törpülüyor" dedi.

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Bu tarz bilgileri sürekli görüyoruz ama düşünmeden edemiyorum acaba gerçekten zararlı mı yoksa yönlendirme çalışması mı

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bende bilmiyorum ama küçük çocukların pc başında oyun oynamak yerine çizgi film izlemesi daha doğru geliyor bana..