Şu Damacana markalarına dikkat

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Sağlık Bakanlığı sağlıksız damacana üreticilerini İstanbul genelinde açıkladı. Türkiye genelinde ise yakın zamanda sağlıksız firmaların açıklanacağı bildirildi.

İstanbullular şu damacana firmalarından uzak durmalılar..

• Buzada
  • Erpınar
  • ALPS
  • Kervansaray
  • Yalı Su

Damacana su alırken dikkat etmesi gereken başlıca hususlar aşağıda sıralanmıştır:
  1. Yetkili bayi ve satıcıdan satın alınmalıdır.
  2. Çizik, kirli ve suyun tabii rengini göstermeyecek matlıkta olmamalıdır.
  3. Güneşte, yüksek veya çok düşük ısıda, tozlu ortamlarda bulundurulmamalıdır.
  4. Tüp gaz ile aynı ortamda taşınmamalı ve depolanmamalıdır.
  5. Kapak, emniyet bandı, etiket ve gövdesinde bulunması gereken marka isimleri aynı olmalıdır.
  6. Üretim ve son kullanım tarihlerine dikkat edilmelidir.

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
bu firma açıklama işine çok karşıyım,adam bayilikler veriyor her işte,her sektör de işini iyi yapmayan şahıslar vardır.
bunu firmanın tamamına yüklemek saçma geliyor.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Arz-ı halcim herkesin şahsi görüşü tabi ama bence firma isimlerinin açıklaması çok mantıklı bana göre
Çünkü firmanında suçu var ve bence bunda bayilik veriyorsa eğer ünvanını kirletecek her türlü şeyi göze almalı ve buna göre kontrollerini yapmalıdır
Her önüne gelene bayilik vermesinler
Veriyorsada ve denetimden geçirmiyorsa o zaman yaptırımlarına katlanmalılar.
Sonuçta bu insan sağlığı ve insanlar bilinçlenip sağlığı için en uygununu böylelikle bilip alabilirler.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Önceden açıklananlar zaten üretim yerleriydi. Bu afişe etme üzerinde çok uzun süre düşünülüyor arkadaşlar hiç endişeniz olmasın. Ben kesinlikle sistemi destekliyorum. YA düşünebiliyo musunuz evimizde zehirleniyoruz. Özellikle küçük çocuklar üzerindeki etkilerini anlatıyorlardı insanın tüyleri diken diken oluyor.

Bayii bile olsa açıklanmalı. Dağıtıcı firmalar bayiilerini çok iyi seçmeli ve denetlemeli. Eğer bunu yapamıyorsa bayilik vermeyecek kardeşim bu çocuk oyuncağı değil.

_

Bu arada uzun zamandır beklenen sağlığa aykırı üretim yapan 15 damacana markası daha açıklandı.

Sağlık Bakanlığı, daha önce bildirilen markalara ilaveten

1. Gençsu,
  2. Karlık Madran,
  3. Alka Madran,
  4. İvriz Su,
  5. Beysu,
  6. EDK Lara,
  7. Hünkar,
  8. Revan,
  9. Buzdağı,
  10. Kardelen,
  11. İdeal,
  12. Hazar Vox Nida,
  13. Bahçeayran,
  14. Esensu Özayran,
  15. Kabalak
markalarının dolum tesislerinde uygunsuzluk tespit edildiğini açıkladı.

Daha önce de 'Buzada', 'Erpınar', 'Alps', 'Kervansaray' ve 'Yalısu' açıklanmıştı.

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Arz-ı halcim herkesin şahsi görüşü tabi ama bence firma isimlerinin açıklaması çok mantıklı bana göre
Çünkü firmanında suçu var ve bence bunda bayilik veriyorsa eğer ünvanını kirletecek her türlü şeyi göze almalı ve buna göre kontrollerini yapmalıdır
Her önüne gelene bayilik vermesinler
Veriyorsada ve denetimden geçirmiyorsa o zaman yaptırımlarına katlanmalılar.
Sonuçta bu insan sağlığı ve insanlar bilinçlenip sağlığı için en uygununu böylelikle bilip alabilirler.

her önüne gelene tabi ki bayilik vermesin,lakin bayiinin de çalıştırdığı herkes düzgün iş yapmıyor ki...çok rahatız işe girene kadar kırk takla atıyoruz işe başladık mı hemen saldım çayıra mevlam kayıra yapıyoruz.
benim ailem de ticaretle uğraşıyor o yüzden firmalar sırf suçlu değil diyorum,yoksa tabiki de takiplerini,bayilerini kontrol etmeliler.

Gizemli Cadi

Forum Gururu
Çok uzun süre YALISU markasını kullanmışlığımız var...kaynağını ve dolum tesisini gördükten sonra karar verdiğimiz bir markaydı...hatta ve hatta tesisin önünde bir çeşme var civar halk bu çeşmeden kullanıyordu..markaları görünce şaşırmamak içten bile değil...ama gördüğünüz gibi hala yaşıyorum...:)) günde en az 2 litre su tüketen biri olarak...