• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Spor Camiasından Güldüren Gaflar

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Arsenal'de top koşturan Fenerbahçe'nin eski yıldızı Andre Santos, West Bromwich'i 3-0 yendikleri maçtan sonra twitter'dan, "Very good win Gays" yazınca ortalık karıştı

"Çok iyi bir galibiyetti beyler" demek isteyen Santos'un, "beyler" anlamına gelen “Guys” yerine "eşcinseller" anlamına gelen “Gays” yazması İngiltere'de espri konusu oldu. Yaptığı hatayı daha sonra fark eden Brezilyalı yıldız özür dileyerek yanlışı düzeltti.

İşte bizim spor spikerlerimizden güldüren gaflar...

eUc2GlC.jpg

AHMET ÇAKAR

1-)
"Ağzınla kuş tutsan. Ne kuşu! Ejderha tutsan bunlara yaranamazsın!"

2-)
"Bakın mesele laf sokmaksa benden iyi kimse iyi laf sokamaz. Başlayayım mı laf sokmaya?" (Ahmet Çakar, programın başından beri kendisine laf sokan Ziya Şengül'e)

3-)
"Ben ona dırdırın kralını yaparım, ama lisanına hakim değilim." (Ahmet Çakar, Lucescu'ya çatarken)

4-)
"Beyler üçünüze birden teessüf ederim. Beni, çok birden, sinirlerimi kaldırdınız."

5-)
Çakar: Bugüne kadar Fatih Terim'in yönetimi sırasında 20'ye yakın yabancı alınmış...
Güntekin Onay: Tam sayısı 22...

Çakar: Global konuşuyorum ben!

6-)
"Elinizde un, süt, yumurta, sirke yoksa helva yapamazsınız!"

7-)
"Hiçbir Beşiktaşlı yönetici maymun değildir, Beşiktaş Başkanı da hayvan terbiyecisi değildir, Beşiktaş Yönetim Kurulu da hayvanat bahçesi değildir!.." (Çakar, istifa eden Beşiktaşlı yöneticinin "Yönetim kurulunda maymun gibiydik!" sözünü değerlendiriyor)

8-)
Güntekin Onay: Hocam peki burada faul var mı?
Ahmet Çakar: Tabi bu sabaha kadar kırmızı kart!

9-)
"İlhan'ın henüz iki 45 dakika, yani bir 90 dakika çıkaracak gücü yok..."

10-)
"Mustafa hoca hangi kanalda karşıma çıkmak istiyorsa, BBC, Rai Uno, Rai Tre..."

11-)
"Oğuz artık mümkünü olmayan, irreversible, çok zor bir yola girmiştir"

12-)
"Oğuz'u bırak nadasa, bir yıl gözükmesin"

13-)
Sayın Helvacı, bu gece 24.00'e kadar istifa et... Şurada 2 saatin var... (O an saat 23.52)...

14-)
Ziya Şengül ve Ahmet Çakar Telegol programinda feci kapışırlar, Ahmet Çakar Ziya Şengül'e bir daha 'ağabey' sıfatını kullanmayacığını iddia eder.
Bir hafta sonra...

Çakar: Ziya ağabey, sözünü balla kesiyorum.

ERMAN TOROĞLU

1-)
"Bu pozisyon, pozisyon icabi bir pozisyon"

2-)
"Değişik bir yerden gireyim sana" (Erman Toroglu, Sansal Büyüka'ya itafen)

3-)
Geçenlerde bana Bodrum’da saldırdılar... Yanımda kendimi koruyacak malzemelerim de var ama!!...

4-)
"Karpuz yata yata büyür, futbolcu oynaya oynaya oynar..."

5-)
"Letonya'nın defansı kalas gibi, kessen iki oturma takımı bir masa yaparsın!"

6-)
"Olimpiyat Stadı bildiğiniz gibi aynı yerde duruyor."

7-)
"Silah çekmişsen herkese ateş edeceksin. Yoksa çekmeyeceksin."

8-)
Erman Toroğlu: Üç büyüklerden birinin yabancı futbolcusuna sıfır bir araba vermişler.. Buna rağmen antremanlara gelmiyormuş.. Hocanedenini sormuş... Futbolcu şöyle demiş: “Bana,vitesli araba verdiniz... Ben otomatik arabadan başka araba kullanamam ki!”
Ahmet Çakar: - O adamda 6 okka yürek var mı?...

Erman Toroğlu: Ahmetçim, o dediğin yürek başka yürek... Ama RTÜK. Anlıyorum seni...

TURGAY ŞEREN

1-)
"Ahmet sen sapıtma, sapıtmaa Ahmet! Ben Galatasaray'da kaptanken, sen ananın kucağında duruyodun Ahmet!" (Telegol)

2-)
Sunucu: Ama Elvan Abeylegesse de Türk oldu, bakın ülkemiz adına koşuyor...
Turgay Şeren: Aaa, o Elvan çekirge gibi bişey zaten... Eli kolu yok gibi, çekirgenin biraz büyüğü... (Marco Aurelio'nun Milli Takıma alınmasının tartışıldığı sırada)

3-)
"Ben utandım Ahmet, sen de gel, sen de utan."

4-)
"İkinci gol de Boer'un ayağının şeyinden oldu, üçüncü gol gene Boer'un şeyinden oldu..."

5-)
"Lukunku mu Kukunku mu o da nerden çıktı?"

6-)
Güntekin Onay: Sağdan Perez bindiriyor...
Turgay Şeren: Güntekin, bu Barnebou Stadı kaç bin kişilikti?

Güntekin Onay: 150 bin.
Turgay Şeren: Vay anasını...

ÜMİT AKTAN

1-)
"Bu dünyadaki en yalnız insanlar hakemlerdir sevgili seyirciler, bu dünyanın her yerinde böyledir." (Yanlış karar veren hakemi seyirciler protesto eder)

2-)
"Amokachi mal varlığını içine soktu" (Kocaeli-Beşiktaş maçında Amokachi altın zincirini formasının içine sokunca...)

3-)
"Bu golü Schmeichel değil, dünyanın bütün Michaelleri gelse kurtaramazdı..."

4-)
"Gollerimizi Hagi ile Arif attı sayın seyirciler. Bu tablo bana büyük Türk bestecisi Hacı Arif Bey'i hatırlatıyor nedense..." (Grasshoppers-Galatasaray maçında)

5-)
"Fenerbahçe - Beşiktaş maçında top yan hakeme çarpar ve bayrağın sapı kırılır: Hakemin bayrağı sakatlandı sevgili sporseverler."

6-)
Pancu topla büyük aşk yaşadı... Ama çocuk yok! (Bodo Glimt - Beşiktaş maçı)

7-)
"Selçuk, hiç gerek yoktu bu faule. Eğer kart göreceksen bari adam hastanelik olsun..."

ŞANSAL BÜYÜKA

1-)
"Uğur çek ordan benim şeyimi!" (Ekrandaki küçük görüntüsünden bahsediyor.)

2-)
"Dokunuşu, vuruşu, şut orta karışımı vuruş şutu..."

3-)
"Hocam sıcak giriyor" (Yeni yaptırdığı dişlerinden ağzını kapayamayan Erman Toroğlun'a)

4-)
"İyi püskürtmüş!" (Hakeme tüküren futbolcu için)

5-)
"Okşa okşa okşa okşa... Ha ha Erman Hocam şarkısı da var onun di mi? Ha ha ha ha...."

6-)
Erman Toroğlu: Şimdi hocam yan hakem napıyo, Tommiks falan mı okuyor?
Şansal Büyüka: Aman hocam ya, ben de okuyorum!

7-)
Erman Toroğlu: Türkiye'de 3 büyük takım var: 1)Beşiktas, 2)Galatasaray, 3)Beşiktaş... Anladın mı Şansal?
Şansal Büyüka: Tamam hocam da pozisyona bi göz atsaydık hiç olmazsa...

MURAT KOSOVA

1-)
"Bu saç modeliyle annemin elmalı pastasını andırıyor" (NBA'de siyahi bir basketçi hakkında)

2-)
"Deja Vu oldum zannettim"

3-)
"Faul, faul!! Yok ya faul değilmiş sanırım ben gaza gelmişim."

4-)
"Girerse basket olacak"

5-)
"İbrahim'i boşaltmaya calışıyoruz"

6-)
"Milli takımımıza resmen büyüsüz bir değnek değmiş durumda"

7-)
"O üçlüğü yemeseydik Amerika'yı yenerdik dimi Batur abi?

ERTEM ŞENER

1-)
"Claudio Lopezz, o bir böcek!!! Evet sayın seyirciler, Clauido Lopez'e İspanya'da böcek deniyor, çünkü sahanın neresinden ne zaman biteceği belli değil sayın seyircilerrr..."

2-)
"Liverpool kalemize akın akın geliyor. Yüreğimiz ağzımıza gelmekten, ağzımızda yer kalmadı sevgili seyirciler!.." (Liverpool-GS maçını anlatıyor)

3-)
Rüştü, öpüyorum seni Rüştü, ellerinden öpüyorum, hatta her yerinden öpüyorum Rüştü (Beşiktaş - Manchester United karşılaşmanın son dakikalarında Rüştü'nün üst üste yaptığı kurtarışlar sonrasında)

İLKER YASİN

1-)
"Bu akşam değerli konuklarımızın yanında çok daha değerli iki konuğumuz var."

2-)
"Evet Sayın seyirciler elin zencisi, elin Arap'ı hat-trick yapıyor, bizim Hakan'ımız, bizim Oktay'ımız uyuyor!" (Belçika-Türkiye maçında Oliviera hat-trick yapıyor, İlker Yasin sinirleniyor)

3-)
"Sayın seyirciler Ergün'ün kanadı Taksim Gezi Parkı'na dönüştü." (Türkiye - Moldova maçı)

ERCAN TANER

1-)
"Beşiktaş bu akşam bir golü üç puanla aldı!" (Taner, Beşiktaş üç puanı bir golle aldı demek istiyor.)

2-)
"Bu maçın önemi de önemli"

3-)
"Maç kızardı sayın seyirciler." (16 Şubat 2002 Fenerbahçe - Galatasaray derbisi, Galatasaray'dan 4 oyuncu kırmızı kart görür)

SABRİ UGAN

1-)
"Ahmed Hassan saklıyor topu, saklambaç oynuyor, toplu saklambaç!.."

2-)
"Hasan Şaş saçını başını yolamıyor, çünkü saçı yok sayın seyirciler."

ZİYA ŞENGÜL

1-)
"Bizi izleyenler kitlesel insanlar"

2-)
"Bu... Bu... Bu gol katliamı, başka bir şey değil..." (Rangers-Fenerbahçe maçında Fener'in kaçırdığı bir pozisyondan sonrasında...)

RIDVAN DİLMEN

1-)
"Okuyucular da benden sıkılmışlardır artık. Her dakika aynı şeyleri söylüyorum, yazıyorum diye."

2-)
"Süper ligde ilk altı takımda altı takım var"

FATİH TERİM

1-)
"Şu anda bas bas bağıran bir Sabri var, çok fena basmışlar, inşallah önemli bir şeyi yoktur..." (Olympiakos maçı sonrasında)

2-)
"You! Without ball, shut up!" (Terim, rakip futbolculardan birine sesleniyor)

BÜLENT KARPAT

1-)
"Tugay, vurursa gol olur, vuruyoooor, aut..."

2-)
"Yeme bizi Koeman, senin ordan atmışlığın yok! Hakem düdüğü çaldı, Koeman topa doğru geliyoor, Koeman vurduuuu veee.....
(Bir süre sessizlik)

Çok şanssız biran sayın seyirciler, malesef top ağlarımızda..." (Galatasaray - Barcelona maçı)

ADNAN AYBABA

1-)
Adnan Aybaba: Delgado müthiş bir gol attı.
Serhat Ulueren: Golü gördün mü ki?

A.A.: Serhat, sen güzel goldü, uzaktan vurdu dedin ya.
S.U.: Ya yalan söylediysem.

A.A.: Sen yalan söylemezsin Serhat
Gökmen Özdenak: Yazını yazdın mı sen Adnan?

A.A.: Yazdım. Ben skor yazarı değilim. (Telegol)

2-)
Adnan Aybaba: Maçın içinde yapılması gereken değişiklikleri hissedip bunu alacaksın. Bu meziyet bende var. Ne gülüyorsun?
Serhat Ulueren: Gülmüyorum.

A.A.: Pratik zeka yani! Anlatabildim mi?
S.U.: Tebrik ederim.

A.A.: Zico'da, Gerets'de, Tigana'da bendeki şu pratik zeka yok. (Telegol)

ÖMER ÇAVUŞOĞLU

1-)
"En sevdiğim futbolcu su Panço denilen oğlan, Pançu mu o?"

2-)
"Fatih Terim arkasını boş bırakmasın, doldururlar!

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
GÜNTEKİN ONAY

"Ne yazık ki Türk futbolunda öküz altında buzağı, ateş olmayan yerden duman çıkmıyor."

HINCAL ULUÇ

"Efendim.. Eeeee... Hakan'ın şeyi yok!.."

HALUK ÇUBUKÇU

Çubukçu: Cevap hakkımı kullanacağım.
Gökhan Telkenar: Evet, buyrun Sayın Çubukçu.

Çubukçu: Sorularınızı bekliyorum!..

VOLKAN DEMİREL

Eskişehirspor maçında Ümit Karan vuruyor direkten dönüyor g.tüme çarpıyor. afederseniz canlı yayındayız. Gol olsa ne olacak.

ZİYA ŞENGÜL

"Baba, ama Noel Baba gibi her lafa giriyorsun!.." (Ahmet Çakar'a)

ABDURRAHİM ALBAYRAK

"Almanlar iyi bir Galatasaraylı, çok iyi bir Galatasaraylı"

ÜMİT KARAN

"Ben futbolcu olmasaydım erkek olurdum"

SERHAT ULUEREN

Ziya Şengül: Benim yorumuma göre, goldü o.
Adnan Aybaba: Kitapta kural var, kitaba göre faul.

Z.Ş.: Ben o kitaba da inanmıyorum.
A.A.: Olur mu abi? O zaman Ziya Abi'nin kuralı olur.

Z.Ş.: Ben bu kuralı kabul etmiyorum. Kimmiş bu aksiyon alanını belirleyen?
A.A.: FIFA belirliyor.

Z.Ş.: FIFA'yı da tanımıyorum. Ben bu kurala karşıyım, böyle bir kuralı kabul etmiyorum.

Serhat Ulueren: Ben de ofsayta karşıyım o zaman!.. (Telegol)

FAİK GÜRSES

"Bir baktım ayağı yerden kesilmiş Cüneyt Çakır'ın. Sallanıyor böyle 2 tane ayak." (Futbolmania)

SABRİ UGAN

"Biz böyle kaleciler için kedi yutmuş deriz, izin verin diyeyim!" (Juventus - Werder Bremen maçı)

HALUK ÇUBUKÇU

"Biz Federasyon'un kapısını bilmeyiz. Bazı telefon numaraları biliyoruz; ama nedense biz arayınca cevap vermiyorlar." (Vestel Manisaspor Başkanı Haluk Çubukçu)

RÜŞTÜ RENÇBER

"Eşim Işıl ve ben, İbrahim Tatlıses seven bir yapıya sahibiz"

DEVRİM SAĞIROĞLU

"Bu adamları transfer edenlere soruyorum: Şu Bescasnih sahada ne iş yapıyor? Bunları göndersinler. Zaten adamın ismini söylemek de zor!"

METİN TÜKENMEZ

"Çok güzel bir hakem yaşadık" (Fanatik yazarı Tükenmez, Lyon-Denizli maçını yorumluyor)

HAKAN ÜNSAL

"Çok zor bir deplasmandı, kazandığımız için mutluyuz (Ali Sami Yen'deki Malatyaspor maçından sonra...)

VEDAT OKYAR

"Dünkü takımın en iyi oyuncusu Baki; yani siz düşünün Beşiktaş'ın halini!"

BAKİ AYDIN

Muhabirler: Elazığspor'un kondisyonu yok!
Elazığspor Başkanı Baki Aydın: Alırız!

SİNAN ENGİN

"Gerets, cins bir hoca!" (3. Devre programında)

ARİF ERDEM

"Golle galip olursak ayrı bir mutlu oluruz"

GÜRCAN BİLGİÇ

Ahmet Çakar: İkimizden biri psikopat, ben sana söyliyeyim. Hiç debelenme!
Gürcan Bilgiç: Kimin ne olduğu belli hocam. (Santra)

ORHAN AYHAN

"İnönü Stadı'nda nereden baksanız 23 bin 673 seyirci var; ki ben buradan bakıyorum..."

TUĞRUL YENİDOĞAN

"İsmet Abi, mikrofon nerene kaçtı bilmiyorum ama onu bi al istersen!" (Şeref Tribünü programında İsmet Tongo'nun mikrofonu, kazağının içine düşer)

AZİZ ÜSTEL

"Ne yaptığını bilmez bir garip adam. Song'a küsüyor. Ya sen kimsin de Song'a, Galatasaray'ın futbolcusuna küsüyorsun?"

RIZA ÇALIMBAY

Muhabir kadın: (2 dakika röportaj yaptıktan sonra) Peki Rıza, ama kısa bir aramız var, ben seni bırakmıyorum...
Rıza Çalımbay: Bırakma!

GÖKMEN ÖZDENAK

Q7'nin çengelini kaldır... Oldu sana... O7 James Bond…

TANJU ÇOLAK

"Tenceren dibin kara, seninki senden kara..."

İLHAN MANSIZ

"Top kaleye girince gol olduğunu anladım"

YALÇIN ÇETİN

Ömer Üründül: Vay, vay vay vay vay...
Spiker Yalçin Çetin: Hemde ne vay ! (BJK-Gençler maçından)

ERDOĞAN ARICA

"Yediğimiz golü önceden çalışmıştık!.." (Zamanın Samsunspor Teknik Direktörü Arıca, Galatasaray maçı sonrasında)

BİR LİG TV MUHABİRİ
"Özellikle yukarıdan yağmur yağınca" (FB-BJK maçından önce yağmurun yukardan yağdığının üstüne basıyor.)

TV 8 SPİKERİ
"Gooool!!! Durum 2-1 hatta 3-1..." (Juventus-Udinese maçında Juventus'un 3. golünü aktarıyor)

FENERBAHÇELİ YUSUF
"Yüreğim kan ağlıyor, ya da ağlamıyor"

SÜPER FM SPİKERİ
"Hasan Şaş söyle eliyle 'Allah belanı versin hocam' gibilerinden bir hareket yaptı..." (Galatasaray-Fenerbahçe maçından)

SKYTÜRK SPOR SPİKERİ
"Ve Michael Jordan bugün futbolu bıraktı!"

SHOW RADYO SPİKERİ
"Zago'nun kel kafasından kayan top hız kazanıyor..." (Gençlerbirliği-Beşiktaş maçını anlatıyor)