spastik hemipileji

Ateşli silah yaralanmasına bağlı yaygın beyin hasarım var.Spastisteyle nasıl başa çıkabilirim ?

• Fizik tedavi

Oy: 0 0.0%
  • Alanında uzman hekim öneriniz

• Alternatif tedavi seçenekleri

• Toplam katılan
    0

rc_emre

Üyecik
Merhabalar, 2011 yılında PMYO öğrencisi olduğum sırada terör saldırısı sonucu başıma gelen zırh delici kurşunla yaralandım. Koma ve yoğun bakım süreci geçirdim.Solunumda yetersizlik,konuşmamda kayıp ve boynum dahil hiçbir uzvumu kullanamıyordum.Şuanda fizik tedaviye devam etmekteyim.Sol kolumu kullanabiliyor ve oturma dengem biraz sorunlu olsa da iyi denebilecek düzeyde, hastalığımın ilk evrelerine kıyasla beklenmedik aşamalar kaydettim vede kaydetmeye devam ediyorum. Vücudumda hissizlik problemi yok. Beyin ana damarından kurşun hasarı olduğum için çift taraflı etkilenim oldu.Yani iki kol ve ayağımı kullanamıyordum. Ancak, vücudumda yoğun spastiste mevcut sağ kolum ve bacaklarımda daha fazla olmak üzere. GATA ve TSK'da tedavi görmekteyim.Bildiğiniz üzere bu tip vakaların tedavisi zor ve uzun süreli olmakta.Sizlerin öneri ve tavsiyelerinizi almak istiyorum.Kısa sürede cevap verirseniz memnun olurum.Şimdiden teşekkürler ve tüm hastalara acil şifalar temenni ediyorum.