• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Sözleşmeli Öğretmen Alımları

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki kanun tasarısı Meclis Milli Eğitim Komisyonu'nda görüşüldü.

Tasarıya sözleşmeli öğretmenliğe ilişkin düzenlemeler eklendi.

Buna göre; Kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde boş kadrolara sözleşmeli öğretmen istihdam edilecek.

Sözleşmeli öğretmenler, KPSS puansırasına konulmak kaydıyla Bakanlıkça yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre atanacak.

Bu öğretmenler 3 yıl süreyle başka yere atanamayacak, aday öğretmenler için öngörülen adaylık sürecine tabi tutulacak.

Sözleşme gereği 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, talepleri halinde bulundukları yerde öğretmen kadrolarına atanacak.

Öğretmen kadrolarına atananlar, aynı yerde en az 2 yıl daha görev yapacak, bunlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmayacak.

Aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde de sözleşmeli öğretmenin eşi, sözleşmeli öğretmene tabi olacak.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Atama bekleyen öğretmenler için güzel. Ama düşünün yıllarınızı vermişsiniz, okuduğunuz ilkokul ortaokul, lise ve üniversite bu şahıs bu yeterliliğe sahip demiş. Ama 16 yıllık eğitim hayatınız sonucunda bir sınav zorunlu hale gelmiş ve dur sen öğretmen olamazsın denmiş.

Vah benim güzel ülkem... Polislerin bile sanırım %15 civarı öğretmen...

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Arkası önü düşünülmeden alınan kararlar diye düşünüyorum. Öğretmenleri doğuda tutmaya çalışıyorlar peki bunun doğru yolu bumu diye düşünmek lazım. Bence başka çözüm yolları var lakin kolaya kaçıyorlar.

Gönülçelen

Sen zamana bırak gerisini ben hallederim...
Özel üye
her gelen eğitim sistemine el atıyor zaten öğrenciyi de öğretmeni de düşünen yok. bende bir özel sektör öğretmeni mağduru olarak bu durumlara isyandayım koskoca 16 yılım boşa gitmiş gibi hissediyorum bu sistemleri gördükçe ve içinde oldukça yukardakilerin koltuk sevdası böyle devam ettikçe böyle daha çok rezil oluruz millet olarak:-/